Máte někdy pocit, že byste chtěli žít v nějakém jiném světě? Možná máte dojem, že sem ani nepatříte. Možná si říkáte, že se svět snad už úplně zbláznil. Jak v něm žít šťastně, když se v něm děje všechno to, co se děje? Ve vás, ve vašem okolí, v naší zemi, v Evropě, na světě. Já si podobné otázky kladla snad celý svůj život. A uvědomila jsem si, že ten Jiný svět je nám kdykoliv k dispozici.

Že svět tam venku možná nezměním, ale mohu změnit to, jak ho vnímám. Jak velkou moc mu dám mě zraňovat, aniž bych uzavřela své srdce a otupila svou mysl. Došlo mi, že problém nakonec nejsou ani okolnosti, ani druzí a jejich chování, ale ani já sama. Nejde o to, v čem bych na sobě měla zapracovat, aby mi druzí něco nezrcadlili. Jde spíš o to pochopit, kde vězí ten zakopaný pes.

A svou cestu jsem roky zaznamenávala na blog (a předtím cca 20 let do deníků a básnických textů) a z článků vznikaly ebooky a e-knihy. Součástí té úplně první, té symbolické cesty od trápení k vnitřní radosti, byly i ony téměř 20 let staré básně.

Letos jsem se rozhodla shrnout během roku 2021 vše do jedné knížky! Vše, co jsem se dosud dozvěděla o tom, jak to v neduálním Jiném světě chodí. A vy můžete být tento rok mými beta čtenáři! Co tomu říkáte??

TO MĚ LÁKÁ! Co vás čeká? 

  • Přes odkaz se dostanete do databáze mých čtenářů (jako BONUS vás čeká i krátké PDF o tom, co to vlastně ten Jiný svět je a co všechno je v něm vlastně jinak).

  • Čas od času vám pošlu PDF soubor s připravovanými kapitolami mé nové knížky.

  • Pokud mi ke všem, co pošlu, napíšete nějakou stručnou zpětnou vazbu, nabídnu vám pak celou knihu s výraznou slevou. :-)

  • Kapitolky budu posílat cca 1x měsíčně (tj. asi 4 naráz). Ale v praxi se to může lišit, nechci se stresovat termíny, ale spíš se přizpůsobit situaci.

  • Celkem bude kapitol 50, protože jednotlivé kapitoly odpovídají padesáti týdenním tématům ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ.

  • Najdete v ní tedy shrnutí toho nejdůležitějšího z ebooku 5 elementů, absurdních hříček, úvodních článků k tématům i shrnutí týdne. A pak cokoliv, co mi cvrnkne k tématu nového.

Moc ráda bych tuto svou speciální knihu dotáhla do toho nejlepšího možného konce – to jest aby pro vás byla čtivá, užitečná i zábavná. A k tomu mi nejlépe můžete pomoci právě vy, mí čtenáři! Abyste si ji mohli pročítat od začátku do konce a nechali se jí postupně zavést všemi zákrutami labyrintu až do samotného středu. Sebe sama. Nebo abyste mohli zalistovat v kapitole tématu, který ve vás bude právě rezonovat. Ostatně, přesně to s ní chci dělat i já osobně. Shrnout v ní vše, co znám, a ukončit tím tak sama pro sebe roční projekt STROM ŠTĚSTÍ, kterým letos procházím již poosmé! Projekt nejspíš pojede dál, protože je super, ale já sama sebe už vidím jinde.

CHCI BÝT TVÝM BETA ČTENÁŘEMNení to má první knížka (i když možná první tištěná)

2016 – Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty
(symbolická stručná knížka pro ty, kteří si chtějí rychle připomenout, kudy vede cesta od trápení k vnitřní radosti, propojení básnických textů, stručného komentáře, fotografií a praktických hrátek, kterými je možné téma vnést do života)

2017 – Vdechněte život poselstvím svého dětství
(obsáhlejší kniha obsahující 12 témat, které je třeba zvládnout, abychom žili spokojenější život)

2018 – Nechme zazářit svých 5 vnitřních drahokamů (a najděme díky nim vnitřní štěstí – vnitřní svobodu, radost, sílu, klid a jistotu)
(soubor 5 ebooků 5 elementů, elementu dřevo, oheň, země, kov a voda)

A pak samozřejmě sbírka absurdních hříček DEVATENÁCTKA z roku 2019 a ebook TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR, který je společně s e-knihou Žít je umění milovat a online kurzem Mimoňská cesta do Jiného světa součástí speciální trojice.

 

A chcete si přečíst úvod do 1. kapitoly?

Vrhněme se do toho s nadšením….

Říká se, že každý začátek je těžký…

A přitom právě na tom začátku je to nejzajímavější! Také vás to už někdy napadlo??

Právě na začátku se totiž můžeme na chvíli zastavit a říct si: „Co bych sem, do tohoto prázdného prostoru, rád vnesl??“ Je to, jako když zařizujete nový byt. To je přece ohromná zábava! Nebo je to, jako když máte před sebou prázdný papír a chystáte se na něj zapsat nějaký strhující příběh. Už jste se někdy v životě zastavili a zamysleli nad tím, o čem ten váš příběh bude??

. . .

Někdy si říkám, že náš život je jako seriál. Každý rok nová série, každý měsíc nový díl a každý den nová scéna. Ano, na začátku nevíme, co se seběhne, a jak na to všechno, co nás čeká, zareagujeme. Ale každý začátek je možné brát i jako možnost přestat být pasivní, ale začít si fakt se Životem hrát.

Ano, i život může být hra a zábava! Byť někdy dramatická.

Každý začátek může být čas, kdy se zastavíme a zamyslíme se, co vlastně chceme. Čím naše srdce rezonuje, nebo dokonce i hoří. A co na základě toho ponechat a co naopak už nechat za sebou. Co změnit a co naopak posílit.

Symbolika začátků (a konců) je totiž velmi mocná. Je taková škoda ji podcenit! A přitom to vidím každý rok. Jako by lidé čím dál víc rezignovali a Nový rok už nevítají ničím víc než popíjením a rachejtlemi. Proč prý si dávat nějaká předsevzetí, když stejně vydrží jen pár dní či týdnů??

Asi jste to také párkrát zažili?? Zkusili jste někdy nějaké novoroční předsevzetí? Jednou, podruhé a pak třeba i potřetí? A pak jste si prostě řekli: „Kašlu na to, stejně mi to nevydrží“??

Nedivím se. Na začátku roku totiž nejde o to dávat si nějaká předsevzetí. Stejně nefungují. A jak by vůbec mohla? Nový rok, takhle uprostřed zimy, kdy ještě všechno odpočívá, není zrovna tou správnou chvílí k tomu snažit se rozpohybovat nějakou zásadnější změnu. Zato ale je, jak už byla řeč, ideální chvílí k tomu se zastavit a zeptat sám sebe, o jakou změnu bych vlastně z hloubi duše stál…

Ne, nejde o předsevzetí. Jde o vnitřní přesvědčení! Nejde o vůli, kterou prý potřebujeme k tomu, abychom u svých předsevzetí vydrželi. O nějaké vydřené úsilí, které, jak jsme stejně už mnohokrát zjistili, nakonec nikam nevede. Jde o nadšení. O vnitřní jiskru, kterou v sobě neseme, a jen ji stačí rozžehnout! A víte, jak barevný a úchvatný pak ten ohňostroj může být! Jak umí rozzářit potemnělou oblohu! A kolik radosti a smíchu přináší!

CHCI SI PŘEČÍST I POKRAČOVÁNÍ 

A NA ZÁVĚR VIDEO O JINÉM SVĚTĚ A JEDNOM Z JEHO TÉMAT – O KRÁSE NEOČEKÁVANÉHO