Následující 2 dny necháme zaplát náš vnitřní oheň, co vy na to? Užijte si to naplno! Opět se stačí zaměřit na pár ANO (na co se zaměřit) a pár NE (čemu se teď vyhnout) a zjistit, co to s vámi za pouhé 2 dny udělá…

ANO

  • Rozdávejte komplimenty!

Dívejte se kolem, určitě najdete něco, co můžete ocenit. Upřímně ocenit. Třeba jak to vaší kamarádce, přítelkyni nebo příteli sekne. Jak roztomilý je ten pes, kterého právě míjíte na ulici. Uvidíte, váš den to rozjasní, když někomu rozjasníte ten jeho. :-) A pokud se vám to bude snažit oplatit, usmějte se a poděkujte, ano? Žádné „ale to nic“. :-)

  • Rozvíjejte v sobě údiv a potěšení

Čím jsme starší, tím víc nám uniká krása světa kolem nás. Tím víc býváme ponořeni do problémů osobních i světových. Do toho všeho, co se samozřejmě nedaří. Co když se nedaří, abyste se o to víc mohli z úspěchu radovat příště? :-) Dívejte se kolem sebe s oním fíha na rtech. Nemusíte jet hned k pyramidám. Ale pokud máte čas vyjet na nějaké zajímavé místo, udělejte to. Ale můžete prostě jen obdivovat nejrůznější drobnosti – spontánnost dětí, barevnost květin, propracovanost umění.

 

NE

  • Nebuďte příliš praktičtí

Být praktický je důležité. Ale to není projev elementu OHEŇ. Praktičnost si necháme na jindy, ano? Zapomeňte teď na logiku a efektivnost. Jednejte prostě spontánně a s radostí, když dostanete nějaký nápad.

  • Nezapomeňte se usmívat

Ne protože se to od vás očekává. Ale protože úsměv na tváři je to nejjednodušší, co pro sebe i pro své okolí můžete udělat. Váš oheň zaplápolá hned výš, vaše energie zajiskří. Hledejte důvody se usmívat! Nemusíte se křenit na druhé, pokud nemáte důvod. Stačí se usmívat prostě i sami pro sebe.

 

Co si ještě můžete dopřát? Vyberte si, co vás osloví.

Obklopte se na následující 2 dny jasnými barvami – červenou, růžovou, jasně oranžovou. Plápolejte pro sebe i pro druhé už z dálky. :-) Máte nějaké blyštivé šperky? Noste je teď. Máte krystal, který byste mohli pověsit do okna a nechat ho házet duhové odlesky? Udělejte to. Nebo zapalte svíčku a kochejte se plamenem a jiskrami. Pokud rádi tančíte, dejte do toho těchto pár dní šťávu – zatančete si salsu, zumbu nebo prostě blbněte na něco hodně rychlého. :-) Přečtěte si nějakou humornou knížku, nebo si pusťte nějakou komedii. Najdete si čas a vneste tyto 2 dny radost a vášeň do svého života, Ok? :-)

I tyto dva dny prostě důvěřujte. A nezapomínejte jít do akce, energii elementu DŘEVO jsme už probouzeli. A tyto 2 dny k tomu přidejme opět další kvalitu – hlas svého srdce. :-) Neposlouchejte chvíli jen svou hlavu a svůj rozum. Vždy, když se tyto 2 dny budete o něčem rozhodovat, nebo budete něco řešit, dřív, než o tom začnete přemýšlet, zastavte se. Přeneste pozornost do svého srdce a zeptejte se ho: „Co chceš ty??” Pro naše 5E stravování bude toto umění a umění dopřávat si chutí našeho srdce důležité. :-) A hlavně, hned se jinak vaří i jí, když jsme se usmíváme, že? Nejen na druhé, ale i sami na sebe.