Máme za sebou 6 dní, kdy jsme nejdříve sbírali energii a pak ji s radostí vnášeli do světa kolem sebe. Následující 2 dny nezapomínejme ani sami na sebe, Ok? Protože nic a nikdo nás nedokáže vyživit tak, jako to dokážeme sami. Opět se stačí zaměřit na pár ANO (na co se soustředit) a pár NE (čemu se teď vyhnout) a zjistit, co to s vámi za pouhé 2 dny udělá…

ANO

  • Buďte vůči sobě milejší

Věnujte mnohem méně času tomu, co si myslíte, že byste MĚLI (i kdyby to bylo „jíst zdravěji, chodit dřív spát, pravidelněji cvičit”), a mnohem víc času tomu, co vám přináší osobní radost a pocit naplnění. A nevyčítejte si to. Nenechávejte sami sebe na druhé koleji, nejste méně důležití než druzí nebo práce. :-) Říkejte víc NE nárokům druhých a víc ANO svým vlastním potřebám. Bude se vám žít lépe a to nejen tyto 2 dny. :-)

  • Dejte si snídani

Zdá se vám to jasné? Ne každý ale snídani jí (kafe a kobliha v poklusu se nepočítá). Podle čínské medicíny je ideální čas na první ranní jídlo mezi 7. a 9. hodinou, kdy vládne element ZEMĚ. Nemusí to být opulentní snídaně, ale nezapomínejte svůj žaludek něčím menším a hlavně teplejším potěšit. :-) Nemáte ráno hlad? V tom případě váš element ZEMĚ není úplně v harmonii a o to spíš byste mu měli věnovat pozornost.

 

NE

  • Nevynechávejte jídlo

Harmonický element ZEMĚ (a žaludek, který ovládá) je pro naše stravování a trávení velmi důležitý. Pokud jste na přerušovaném půstu (některé z jídel vynecháváte), nevadí. Jde spíš o to, abyste jedli pravidelně, jak jste zvyklí. Nebo abyste se alespoň tyto 2 dny neodbývali a místo jídla si nedali jen něco na zaplácnutí žaludku.

  • Nepřemýšlejte zbytečně o tom, co vás trápí

Když se přistihnete, že už znovu nad něčím dumáte, sedněte a zapište si, o čem přemýšlíte. Je zbytečné myšlenky potlačovat nebo si je vyčítat. Věnujte se jim. Přeneste je na papír. S tím, že se řešením těch problémů (pokud tedy nejsou urgentní) budete věnovat až po uplynutí těchto 2 dnů, ok? :-) Určitě víte, že trávení a přemýšlení nejdou ruku v ruce.

 

Co si ještě můžete dopřát? Vyberte si, co vás osloví.

Tyto 2 dny se můžete vyživit i tak, že se obklopíte zemitými obrazy. Ať to jsou hory, louky, farmy nebo pole. Nebo rovnou i jídlo. :-) Jestli rádi vaříte, pustťe se do experimentování. Můžete třeba vyzkoušet něco z jídel, které sednou vašemu typu. V prvé řadě ale věnujte tyto dny kvalitní stravě a vaší kuchyni. :-) Pokud máte zahrádku, tyto 2 dny jsou ty pravé na to se jí více věnovat. Oblékejte se tak pohodlně, jak to půjde. Mělo by vám být dobře, ne těsno a upjato. :-) Ideální barvy, hodící se k podpoře elementu ZEMĚ, jsou žlutá, béžová nebo hnědá.

I tyto dva dny prostě důvěřujte a nezapomínejte jít do akce. Tentokrát v souladu s elementem ZEMĚ. :-) Může vám to pomoci probudit v sobě jeho zásadní kvalitu – spokojenost. A kdo nechce být spokojený? Uvědomte si, jak zásadní je pro naši spokojenost a vyrovnanost právě harmonie elementu ZEMĚ. Elementu, který harmonizujeme mimo jiné právě vyváženou potravou. O tom, jak jíst vyváženě v souladu se svým typem i přírodními rytmy, bude připravovaný online kurz. Láká vás? Napište mi, svými tipy můžete na jeho přípravě spolupracovat. :-)