Štěstí se rodí z pěti rostlinek, o které je třeba pečovat. Ze svobody žít svůj vlastní život, o kterém si sám rozhoduji. Z láskyplného vztahu k sobě i druhým, který mi přináší radost. Z vnitřní vyrovnanosti, která vnáší do mého života hluboký klid. Ze spokojenosti, se kterou přijímám vše tak, jak to je. Z vnitřní jistoty, která ve mě probouzí odvahu jít tam, kam toužím, a čelit všem překážkám. To je mých 5 pokladů.

Tyto věty Vás budou jako ta nejdůležitější připomínka provázet všemi 50 týdny ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ. Se všemi pěti rostlinkami se budeme během roku postupně zabývat, v návaznosti na vládnoucí energie jednotlivých elementů, a budeme se učit o ně pečovat tak, aby v nás postupně probudily ten pocit štěstí, o kterém si valná většina lidí ani nedovolí snít. Zdá se totiž nemožné cítit se svobodní i tam, kde máme pocit, že nás druzí (nebo svět a jeho systémy) omezují, že? Cítit radost i tam, kde bychom obvykle propadli smutku, strachu nebo vzteku. Ale je to možné. Já spoustu takových okamžiků už sama zažila. :-) Jak na to?

Je to snadné…
 1. Každý týden se budeme učit si se životem spíš hrát, než se o něco snažit a trápit se. Materiály projektu, mé osobní zkušenosti, které jsem od roku 2014 v projektu nasbírala, si berte jen jako inspiraci. Nemusíte je studovat, všechno číst, všechno zvládnout hned teď a nemusíte hledat na projekt čas navíc. Na vnímání svého života máte přece všech 24 hodin denně! Ptejte se Života, co vám chce sdělit. Někdy mám dojem, že největší překážkou jsou pro nás ty studijní návyky ze školy. :-) Buďme někdy víc jako děti…

 2. Každé pondělí dostanete mail se všemi potřebnými informacemi. Zjistíte v něm, co je tématem a mottem daného týdne, a připomene Vám, v kterém elementu se právě pohybujeme.

 3. Témata týdne rozvíjejí zmiňovaných 5 pokladů v nás, které jsou zdrojem nepodmíněného vnitřního štěstí v onom Jiném neduálním světě neočekávaného. Každé roční období se věnuje pokladu / elementu, které mu podle čínské medicíny odpovídá. Celý roční projekt začínáme elementem VODA (protože začínáme v zimě), po kterém bude následovat mezidobí a s ním 2 témata elementu ZEMĚ. 10 témat elementu DŘEVO  započneme 15.2., elementu OHEŇ 17.5.., elementu KOV 16.8. a element VODA dokončíme od 8.11. 2020. Element ZEMĚ vkládám jako mezidobí mezi jednotlivé elementy. Čeká nás toho hodně. :-)

 4. V mailu najdete týdenní plánovač / motivovač. Ten si stáhněte a vytiskněte. Je barevný, protože každému elementu přísluší nějaká barva. Ale můžete si ho vytisknout černobíle a barevně si ho případně nějak dotvořit, když budete chtít. :-) DIÁŘ STROM ŠTĚSTÍ se všemi plánovači letos projde změnou, budu vás ještě informovat, zda ho nabídnu k dispozici ke stažení.

 5. Plánovač Vás navede k tomu, čeho si v daném týdnu všímat. Je dobré mít v průběhu týdne dané téma (a jeho motto) na paměti. Zaměřením své pozornosti dáte Životu signál, že jste ochotní se danému tématu ve svém životě otevřít. Život Vám pak s největší pravděpodobností odpoví a naservíruje Vám přesně to, co si potřebujete prožít či uvědomit. Hodně štěstí. :-) STROM ŠTĚSTÍ je úžasný v tom, že ať se pak bude dít cokoliv, máte možnost si uvědomit, že to bylo Vaše vlastní přání! Že to není nic proti Vám, ale že to pracuje pro Vás! Po roce 2020 je vám už asi jasné, že takové uvědomění je v těch náročnějších úsecích této cesty velký dar!

 6. Někdy to nejjednodušší je to nejdůležitější. V té vzácné chvíli, kdy se konečně rozhodneme pohlédnout pod povrch každodenního dění, začne se nám v tom chaosu odkrývat struktura a cesta. Je to jako poodstoupit od obrazu a začít místo nečitelné změti barev (událostí) vnímat větší či menší detaily obrazu. Proto jestli máte něčemu věnovat svůj čas, zastavte se na chvíli a věnujte ho psaní toho, co prožíváte. Den za dnem. Týden za týdnem. Měsíc za měsícem. Rok za rokem. A možná ten obraz čas od času zahlédnete v celé jeho komplexní kráse! A ta malá drobnost v rohu zapadne do celkového obrazu, získá na jiné důležitosti, ale zároveň Vás už nezahltí. A stačí jen se dívat a zapisovat. Už jste slyšeli o terapii psaním?

 7. Do plánovače zaznamenávejte to nejdůležitější i nejradostnější v jednotlivých dnech i týdnech. Co jste se naučili, co jste pochopili, co zajímavého jste prožili, z čeho jste měli radost, co Vás případně vytáčelo. Nemusíte nad tím nijak přemýšlet – pište klidně to první, co Vás napadne. To je pro Vás pravděpodobně to nejdůležitější a jako takové je to zcela jistě hodné zaznamenání. Doporučuji zaměřovat se i na ta radostná témata, ta dokáží ta náročnější odlehčit – nechcete se přece v tomto roce trápit, ale nacházet štěstí, ne?

 8. Věnujte se v průběhu roku i shrnutí měsíců a elementů. Budete díky nim mít na konci roku dokonalý přehled o tom, co Vám rok tento dal či vzal (v tom dobrém). Za takových 10 let to může být zajímavé čtení, co říkáte?? :-) Můžete dát svému roku na jeho konci i nějaký symbol, jako to dělávám já. Vyzkoušejte si, jaké je to si s plánovačem se Životem hrát…

 9. Uvědomte si, že jste ve STROMU ŠTĚSTÍ vyrazili za NEPODMÍNĚNÝM štěstím. To objevíte pouze v okamžiku, kdy dovolíte Životu, aby Vám ukázal, že bez toho, co pro Vás bylo z jakéhokoliv důvodu důležité, MŮŽETE být! Že nepotřebujete nic, co jste si mysleli, že potřebujete. A že se nemusíte bát ničeho, čeho jste se třeba báli. Jiná cesta k opravdovému štěstí není! Vzpomeňte si na to ve chvílích, kdy se budete bát, nebo budete z nějakého důvodu smutní nebo naštvaní, že něco není tak, jak Vy p otřebujete. A buďte vděční za tuto příležitost jít hlouběji a v tom, v čem byste se normálně trápili, najít poklad. Jeden z oněch 5 pokladů – svobodu, lásku a radost, vnitřní klid a vyrovnanost, spokojenost, důvěru a jistotu. Když bude nejhůř, podporu můžete najít v eboocích, na mé FB stránce, nebo v podpůrné FB skupině. Nebo mi prostě napište. :-)

 10. Přidejte se k mé FB stránce Žít je umění / Jiný život v Jiném světě ZDE. Tedy pokud jste tak již neudělaliNajdete tam i cestu do FB skupiny STROM ŠTĚSTÍ. Byla bych ráda, kdyby to bylo místo vzájemné inspirace. :-)


 11. Pokud máte dojem, že Vám celý projekt přináší do života něco užitečného, možná znáte někoho, komu by také mohl pomáhat?? V každém mailu je příležitost sdílet projekt dál a budu ráda, když ji využijete. Čím víc lidí bude hledat štěstí uvnitř sebe sama a ne někde tam venku, tím šťastnější všichni budeme a tím spokojeněji budeme společně žít. :-) Spousta vzájemných konfliktů a nedorozumění vychází právě z toho, že jsme se nenaučili umění žít a hledáme své štěstí tam, kde nikdy nebylo, není a nikdy nebude. A vnášíme proto do svého života a svých vztahů napětí, které ale není možné uvolnit jinde než uvnitř, a bolest, kterou také není možné vyléčit jinde než uvnitř. Pojďme to tedy konečně udělat!

A už jste si ujasnili, co si Vy sami nejvíce přejete do tohoto roku? Vřele doporučuji to udělat.

Zavřít si oči, chvíli jen tak dýchat a položit si onu zásadní otázku: „Co si pro tento rok nejvíc přeji??” Ničím se neomezujte. A počkejte si na odpověď, která s Vámi bude nejsilněji rezonovat. Zapište si ji, zapamatujte si ji. V průběhu roku Vám může přijít mnohokrát vhod vědět, proč to všechno děláte :-)

Já osobně Vám v roce 2021 přeji mnoho objevů, radosti a štěstí. Více svobody, lásky, vnitřního klidu, spokojenosti a vnitřní jistoty a odvahy. MÁTE ČAS, CHUŤ A ZÁJEM SE INSPIROVAT? LÉPE CHÁPAT NEDUÁLNÍ ASPEKT PROJEKTU?? A ZÁROVEŇ TÍM PODPOŘIT I JEHO DALŠÍ FUNGOVÁNÍ A DOSTUPNOST ZDARMA VŠEM?

Ke každému tématu máte k dispozici různé další texty ZDARMA:

 • původní článek z roku 2014 (ten najdete pod hlavičkou tématu v plánovači)
 • inspirativní shrnutí týdne z roku 2018 s různými tipy, jak se dané téma zvládat a co může vnášet do života (to najdete na odkaze v mailu)
 • absurdní hříčku z roku 2019, díky které se můžete jak pobavit, tak se plácnout do hlavy a říct si „to se ale teda chovám jako blázen” (ze série DEVATENÁCTKA, která vám přišla ve vstupním mailu projektu)

A pak PLACENÉ ebooky jednotlivých elementů z roku 2017.

Ideální je mít vytištěný ebook daného elementu, na jehož základě plánovače vznikaly. Najdete v něm přehledný úvod do problematiky elementů, závěr,  všech 10 témat a to nejdůležitější k jejich pochopení.  Najděte si v něm text, který hlouběji rozebírá téma týdne a pomáhá ho integrovat do života. S jistotou ho poznáte podle odkazu na ten původní text z roku 2014 hned pod titulkem článku / kapitoly.

V ebooku Nechme zazářit svých 5 vnitřních drahokamů pak najdete všech pět ebooků 5 elementů pohromadě:

DŘEVO – Rozhodněte se, jaký život chcete žít
(a rozhoduje Ego, nebo vy?)

OHEŇ – Najděte v životě tu opravdovou radost
(nejkratší cesta ke splnění našich snů)

ZEMĚ – Zamiřte do svého středu a najděte tam rovnováhu
(aneb jak si nenechat podrážet nohy)

KOV – Objevte v sobě vnitřní sílu
(a s odvaou se odevzdejte proudu)

VODA – Obejměte v sobě to malé zraněné vystrašené dítě
(a objevte, že nemáte čeho se bát

 

CHCI SI EBOOKY 5 ELEMENTŮ KOUPIT A PODPOŘIT TÍM PROJEKT