Je to snadné… neberme život ani sami sebe moc vážně…. 

 1. Každý týden se budeme učit si se životem spíš hrát, než se o něco snažit a trápit se.
  To hlavní je ptát se Života, co vám chce sdělit. A vnímat jeho odpovědi. A na vnímání svého života přece nemusíte hledat moc času navíc. :-) Smyslem kurzu není naštudovat všechny materiály, ale prožít téma týdne s pomocí motta týdne.


 2. Každé pondělí dostanete mail se všemi potřebnými informacemi.
  Zjistíte v něm, co je tématem a mottem daného týdne. Najdete v něm otázky, které můžete Životu (a sami sobě) v týdnu klást. A najdete v něm inspiraci.


 3. V mailu najdete týdenní plánovač / motivovač s otázkami. Ten si můžete stáhnout a vytisknout.
  Je barevný, protože každému z pěti elementů, kterým celý roční cyklus STROMU ŠTĚSTÍ postupně provází, přísluší nějaká barva. Ale můžete si ho vytisknout černobíle a barevně si ho případně nějak dotvořit, když budete chtít. Případně využijte vlastní Diář či sešit, kam si otázky přepíšete. A můžete se tam pak rozepsat. :-)


 4. Plánovač vám ukáže, čeho si v daném týdnu všímat.
  Je dobré mít v průběhu týdne dané téma (a jeho motto) na paměti. Můžete si je třeba každé ráno připomenout. Zaměřením své pozornosti dáte Životu signál, že jste ochotní se danému tématu ve svém životě otevřít. Život pro vás pak s největší pravděpodobností manifestuje přesně to, co si potřebujete prožít. STROM ŠTĚSTÍ je úžasný v tom, že ať se pak bude dít cokoliv, víte, že to bylo vaše vlastní přání! Že to není nic proti vám, ale pro vás. Po roce 2020 je vám už asi jasné, že takové uvědomění je v těch náročnějších úsecích této cesty velký dar!


 5. Do plánovače zaznamenávejte to nejdůležitější i nejradostnější.
  Co jste se naučili, co jste pochopili, co zajímavého jste prožili, z čeho jste měli radost, co vás případně vytáčelo. Udělejte si z toho terapii psaním. Nemusíte tedy nad tím nijak přemýšlet – pište klidně to první, co vás napadne. To je pro vás pravděpodobně to nejdůležitější a jako takové je to zcela jistě hodné zaznamenání. Nechte se vést svými myšlenkami a emocemi. Při terapii psaním je ten nejlepší čas jim naslouchat a objevovat, co je za nimi. A doporučuji zaměřovat se i na ta radostná témata. Ta dokáží vše odlehčit – nechcete se přece v tomto roce trápit, ale nacházet štěstí, ne?


 6. Věnujte se i shrnutí týdnů.
  Budete díky nim mít na konci kurzu (i roku) dokonalý přehled o tom, co vám Život dal či vzal (v tom dobrém). Za takových 10 let to může být zajímavé čtení, co říkáte?? :-) Můžete dát celému období (a pak i celému roku) na jeho konci i nějaký symbol, jako to dělávám já. Vyzkoušejte si, jaké je to si s plánovačem se Životem hrát…


 7. Nezapomínejte na ebook elementu, kterým právě procházíte.
  Doporučuji si kapitolu odpovídající tématu týdne přečíst, co nejdříve to zvládnete. Pomůže vám vnímat události týdne jinak nebo zaměřit pozornost jinam, než byste to asi původně udělali. Většinou nabízejí právě ten neduální úhel pohledu, který si většina lidí neumí ještě představit. Proč je ale toto až sedmý bod seznamu? Protože ve STROMU ŠTĚSTÍ je mnohem důležitější zkušenost, kterou vám dá téma, motto, Život a plánovač než četba. Nejvíc odpovědí máte sami v sobě. Je zbytečné se stresovat tím, co všechno musíte stihnout. Toto je kurz, ale už dávno nejsme ve škole. :-)


 8. Ebookem DEVATENÁCTKA ale můžete každé téma začít.
  Když už si vezmete k ruce ebooky, doporučuji začít ebookem absurdních hříček – DEVATENÁCTKOU. Absurdní hříčky jsou kratičké a jejich snahou je pobavit vás. Ukázat nám, jak absurdně se někdy chováme. A šlapeme si tak sami po štěstí. Když se vám podaří to pochopit a zasmát se tomu, celý projekt pro vás dostane stejně humorný nádech, s jakým ho prožívám já. Neberme se moc vážně. Prožívejme život, ať už je jaký je, s pochopením a úsměvem. :-)

 9. Přijďte do naší speciální FB skupiny ZDE.
  Tedy pokud jste tak již neudělaliBude vás na vaší cestě motivovat a inspirovat. Vy můžete ale také motivovat a inspirovat nás. Jedeme v tom totiž společně. :-) Ptejte se tam, raďte se tam, sdílejte své náročné i zábavné okamžiky. Těším se!

Uvědomte si, že jste ve STROMU ŠTĚSTÍ vyrazili za NEPODMÍNĚNÝM štěstím

A to objevíte pouze v okamžiku, kdy dovolíte Životu, aby vám ukázal, že bez toho, co pro vás bylo z jakéhokoliv důvodu důležité, MŮŽETE být! Že nepotřebujete nic, co jste si mysleli, že potřebujete. A že se nemusíte bát ničeho, čeho jste se třeba báli. Jiná cesta k opravdovému štěstí fakt není!

Vzpomeňte si na to ve chvílích, kdy se budete bát, nebo budete z nějakého důvodu smutní nebo naštvaní, že něco není tak, jak vy potřebujete. Buďte ale za tuto příležitost jít hlouběji vděční. V tom, v čem byste se normálně trápili, můžete najednou díky projektu najít poklad. Jeden z oněch 5 pokladů – svobodu, lásku a radost, vnitřní klid a vyrovnanost, spokojenost, důvěru a jistotu.

Když bude nejhůř, podporu můžete najít v eboocích nebo v naší speciální FB skupině. Nebo mi prostě napište. :-)

Pokud ještě ve STROMU ŠTĚSTÍ nejste a láká vás to, vstoupit můžete tudy: 

TO MĚ LÁKÁ

Přeji vám hodně štěstí!

Ať už se zrovna vydáváte na cestu jakýmkoli z 5 elementů – za vnitřní svobodou (element DŘEVO), vnitřní radostí a láskou (element OHEŇ), vyrovnaností a klidem vyrůstajícím z neduálního vnímání (element ZEMĚ), vnitřní silou, bdělostí a odhodlaností (element KOV) nebo vnitřní jistotou, důvěrou a odvahou (element VODA). Doufám, že tato rostlinka vám během týdnů, které daným elementům naplno věnujete, povyroste a zesílí. Tvoří totiž nedílnou součást té nejvoňavější a nejkrásnější kytice. Našeho štěstí.