Cest do ticha v nás je mnoho. My následující měsíc půjdeme tou neduální. Inspirovanou moudrostí Tao-te-ťingu a jinosvětskými mimoňskými projekty. Neduální učení se vinou různými náboženskými směry. Jako by už svou samotnou podstatou sjednocovaly a propojovaly to, co stojí proti sobě v konfliktu. A platí to jak o vnějších konfliktech mezi lidmi i národy, tak také o vnitřních konfliktech hluboko v nás. Taoismus je jedním z učení, která nás umí do neduálního vnímání zavést. A Tao-te-ťing, ta stručná knížečka plná moudrosti, nám může být průvodcem. Stačí se do ní ponořit a prožít její poselství. Jen číst nestačí. :-) A právě k tomu slouží praktická měsíční neduální „ztišovačka”. Pojďme se vrátit do ticha v nás.

 

TICHO – VNITŘNÍ MÍR – ŠTĚSTÍ – UVOLNĚNÍ

tao, jin, jang

  • Tyto 4 důležité kvality vneseme během následujících 4 týdnů do našeho života a budeme se je učit postupně prožívat a prohlubovat.

  • Každé z nich budeme věnovat celý týden a využijeme k tomu články jednotlivých kapitol (1.-4.) Tao-te-ťingu a jednoduché cvičení.

  • Budete mít možnost se seznámit nejen s obsahem dané kratičké kapitolky, ale i s nejrůznějšími výklady a s tím, co to pro vás osobně může prakticky znamenat. 

V rámci Měsícní cesty do ticha v nás vystavíme z jednotlivých kapitol cestu do většího vnitřního klidu typicky taoistickým kruhovým způsobem. Tam, kde na začátku začneme, tam na konci skončíme. Jen to ticho bude plné vnitřního klidu, štěstí a uvolnění.

 

CO PŘESNĚ VÁS ČEKÁ?

  • Pondělní emaily s odkazem na článek o dané kapitole Tao-te-ťingu a praktickým úkolem na celý týden.

  • Můžete mi kdykoliv napsat, pokud byste měli otázky nebo nejasnosti. Do 24 hodin (kromě víkendu) vám odpovím. :-)

  • Sdílení vašich zkušeností se mnou na konci týdne či v pondělí. Ráda s vámi proberu vaše zkušenosti. Díky Mimoňskému Speciálu vnímám, jak užitečné to pro vás může být. Ráda vám budu i zde nápomocná, abyste tématům co nejlépe porozuměli a abyste si ze ztišovačky odnesli co nejvíce ztišení.

 

KURZ MÁ JASNĚ DANOU STRUKTURU 4 TÉMAT

1. týden – Enjoy the Silence (Užijte si ticho)

Proč anglický název tématu týdne? Protože „užívat si” máme často spojené s užíváním si něčeho vnějšího. Anglické Enjoy v sobě ale nese důležitou zprávu – jde o vnitřní (en) radost (joy). Pojďme tedy tento týden využít k tomu ponořit se do ticha naší mysli.

2. týden – Enjoy the peace (Užijte si klidu) 

Anglické peace (mír) v sobě nese další důležitou zprávu – poukazuje na onen okamžik, kdy ve vás utichne vyčerpávající vnitřní boj. Konečně se dokážete uvolnit a nebojovat sami se sebou, s druhými a s tím, jak se věci mají. Pojďme tedy využít tento týden k tomu přestat si tolik stěžovat.

3. týden – Enjoy the happiness (Užijte si štěstí)

Zde mluvíme o štěstí, které se v nás rodí ve chvíli, kdy přestaneme být závislí na tom, aby se svět řídil podle našich tužeb a představ. Pak jsme opravdu svobodní. Pojďme tedy tento týden využít k tomu dát sami sobě to, co nás udělá šťastnými.

 

4. týden – Enjoy the relaxation (Užijte si uvolnění)

Žijeme často ve velkém napětí a vypětí. Jak moc vás již ovládl stres, poznáte podle toho, jak zatuhlé a napjaté je vaše tělo. A jak nepružná je vaše mysl. Pojďme tedy tento týden věnovat uvolňování toho zatuhlého v nás. To je ostatně typický projev tao, jak zjistíme.

 

Na konci neduální ztišovačky se opět vrátíme do onoho ticha na začátku, ale bude nejspíš mnohem tišší. :-) Proč? Protože se během měsíce budete učit ztišit svou mysl plnou myšlenek a hodnocení i své srdce plné tužeb.

 

CENA KURZU

500 Kč / měsíc

 

NA KOLIK SI CENÍTE POHODU A KLID?

Já vím, něco takového je neocenitelné. Někdy se toho kolem nás a v nás děje tolik! Obzlášť nyní v covidovém období, když se nám ta neduální perspektiva ztrácí a vidíme kolem sebe stále větší polarizaci společnosti. A vy sami jste možná často na vážkách, čemu a komu vlatně věřit. Jednorázová úleva v podobě odpočinku, wellness nebo zábavy s přáteli nad sklenkou vína nebo v kině vám už možná nestačí. A možná jste zjistili, že když vám ji „tam venku” seberou, že najednou ztrácíte pevnou půdu pod nohama.

Já jsem kurz nacenila podobně jako jsem platila měsíčně za online kurz Tao-te-ťingu s Brucem Frantzisem. Tam jde však pouze o komentáře ke 4 kapitolám s praktickým cvičením, ale bez zpětné vazby a bez struktury podobné mému kurzu.

Třeba vám Neduální cesta do ticha v nás pomůže, protože není jednorázová, ale trvá celý měsíc! Podpoří vás. A bude vás učit první krůčky, jak onu pohodu a klid dosáhnout uvnitř vás. Kdykoliv si uvědomíte, že o ni opravdu stojíte a že nikde jinde ji nakonec nenajdete.

 

CO NA KURZ ŘÍKAJÍ MINULÍ ÚČASTNÍCI?

Průběžně procházím Jiným světem už třetí rok a stále objevuji nové a nové výzvy. Tao a „ztišovačka“ je pro mne jiný pohled na tento způsob myšlení, stejně jako Jiný svět mi ladil s učením Toltéků, které mě zaujalo už před nějakými dvaceti lety. Asi není náhoda, že se tolik učení ubírá podobnou cestou celkového zklidnění, plynutí, nekomentování a nehodnocení a posléze k vnitřnímu štěstí, které nezávisí na nikom a na ničem. Co mi ztišovačka dala? Velký objev, jak obrovský hukot komentářů a hodnocení má člověk v hlavě a jak si tím škodí. A jak těžké je ten hukot ztlumit, tím spíš utnout. Pokud se mi na chvíli ten včelín podařilo ztišit, byl to nádherný pocit. Ve spojení s ukotvením v tady a teď vynikající kombinace. Jana V.

 

Jak u mne fungovala ztišovačka???  Nu, myslím, že docela dobře. Víš, myslím si, že tyto čtyři maily nezmizí v propadlišti dějin. Naopak, budu se k nim vracet, stejně tak, jako budu sledovat Tao-te -ting na tvém blogu. Dá se přečíst za pár chvil, ale takové čtení nemá smysl. To je také na dlouhou trať. Když už myslím, že vím, vrátím se o řádek zpět a zase je tam něco k zamyšlení. Jsou prostě knihy, jejichž platnost nekončí. Každá generace, pokud chce, má co čerpat. Pat

 

CHCETE SE PŘIHLÁSIT?

Začínáme již v pondělí 2.8. 2021 ve 12.00!

» Chci se vydat na cestu do ticha « 

Po zaplacení budete automaticky zařazeni mezi účastníky a v pondělí v poledne vám přijde první email. Pokud byste to do pondělního poledne nestihli a chtěli si ztišovačku s námi dát i tak, mohu vás do ní ručně nejpozději do středy ještě přidat.