Možná jste si již také někdy položili otázku „Jak se s tím mám smířit?” Když jsem si ji naposledy položila já a pocítila v sobě nakonec ten smířlivý klid, zrodil se nápad na speciální podobu oblíbeného měsíčního kurzu Mimoňská cesta do Jiného světa. Protože právě tato cesta mě ke smíření zavedla. A ne pouze jednou.

 

V každém okamžiku máme na výběr –
cítit pouze tu bolest, kterou nám způsobily trny,
nebo vnímat tu růži, na které ony trny jsou.
V každém okamžiku máme na výběr –
bát se dotknout toho, co nás může zranit,
nebo v sobě nechat zažehnout lásku k životu i s jeho trny.
Co si vyberete vy?

 

Jestli se ve vás probudilo přání smířit se s tím, co vás v životě zranilo a zraňuje (nebo možná i se Životem samotným), trochu poodstoupit a místo všech těch bolestivých trnů zahlédnout onu planoucí krásnou růži, právě pro vás jsem tuto pětitýdenní cestu za smířením připravila. A bude mi ctí vás jí osobně provést. :-) Na této stránce najdete přehled toho, co vás na této cestě čeká, jak se na ni přihlásit a případně i připravit.

Nebo máte jasno už nyní, že do toho jdete? Registrujte se tedy už zde. :-)

CHCI SE REGISTROVAT

Co v Mimoňském speciálu „Jak se s tím mám smířit?” najdete?

Hlavně celých 5 týdnů podpory na cestě tam, kam sice toužíme jít, ale často se na to moc necítíme. Nebudete na to sami a nabídnu vám navíc pár neduálních vhledů z Jiného světa nepodmíněného a neočekávaného. Ze světa, kde vlastně ani není s čím se smiřovat. :-) Speciál navíc není škola, na kterou si musíte najít speciální čas a všechno důkladně prostudovat.

Je rámcem, který může dát měsíci vašeho života hlubší smysl a možnost objevovat s mou podporou hlubší vrstvy toho, co se ve vašem životě děje. Co vás oslovuje, co ne a proč. A proč vlastně sami sobě věnujete mnohem méně času než všemu okolo. Co je pro vás důležitější než spokojený život??

A také:

  • 5 týdnů konkrétně zaměřených na cestu za smířením.

  • Každý týden nabízí konkrétní nástroje, jak ke smíření dojít, ale zároveň také buduje základy pro schopnost nalézt smíření na stále hlubší úrovni v dalších týdnech.

  • Nedělní seznamovací mail s Dotazníkem, který mi pomůže vás Speciálem provést tak, jak to pro vás bude nejpřínosnější. V závislosti na tom, kolik času máte se mu věnovat.

  • Základní maily (v Po a Čt) – upravené maily Klasické mimoňské konkrétněji zaměřené na cestu ke smíření se speciálními úkoly. Původní 3 maily týdně jsem rozvolnila, abyste měli víc času a klidu se Speciálu věnovat. :-) Případně jít do větší hloubky.

  • Speciální ebook Mimoňského speciálu, kde najdete všechny emaily i s odkazy na doplňující články. Nemusíte být díky němu pořád online. :-) A pokud si budete chtít něco z předchozích témat připomenout, máte je v ebooku pěkně přehledně pohromadě.

  • A osobní email 1x týdně, jehož cílem je shrnout zkušenosti a poznání uplynulého týdne,  podpořit vás, motivovat a pomoci vám odhalit jiný úhel pohledu na to, co vás trápí. Podívat se na to, kudy dál. Dále objasnit vám neduální pravidla Jiného světa, která vám mohou pomoci nalézt svou vlastní cestu ke smíření a ujistit se, že se v jinakosti Jiného světa neztrácíte.  Intenzita vašeho kontaktu se mnou osobně závisí zcela na vás – může to být méně i více.

  • Vy sami mi můžete psát kdykoliv. Já vám do 24 hodin odpovím (kromě víkendu).

  • Důležitou součástí Speciálu je práce s e-knihou Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty). S jejími krátkými texty a hrátkami. Klasická Mimoňská ostatně vznikla jako způsob, jak vám pomoci symbolickou e-knihu lépe pochopit a prakticky využít vždy, když budete v životě potřebovat pomyslný „záchranný kruh”.

  • Smíření můžete podle svého tématu dosáhnout již na samotném začátku Speciálu, v jeho průběhu, nebo na samotném konci. Rychlost a hloubka smíření záleží na tom, jak hluboko leží základní příčina vašeho trápení. Je ale také možné, že Speciál vám pouze ukáže, kde ona základní příčina leží, a na co je třeba se dál zaměřit. Nabídne vám naději a směr. :-)

Neduální charakter Speciálu nabízí víc než jen samotné smíření s tím, co bylo, je i bude

♦ Učí dívat se na svět jinak (nejen symbolicky, ale i neduálně).
♦ Pracovat se svými emocemi.
♦ Důvěřovat Životu.
♦ Vnímat, co se skrývá za strachy a touhami, které váš život obvykle ovládají.
♦ Hlavně ale směřuje do neduálního Jiného světa nepodmíněného a neočekávaného. Do světa těžko srozumitelných paradoxů. :-) Kde není nakonec s čím se smiřovat.

Oproti Klasickému mimoňskému můžete ve Speciálu “Jak se s tím mám smířit?” s mou pomocí nahlédnout do konkrétního využití neduálního vidění světa. A také využít mé osobní podpory, která může odhalit neporozumění, která jsou u neduality velmi častá. Sama navíc vím, že naučit se rozumět takovému světu vyžaduje čas a neustálou praxi podobně jako naučit se rozumět třeba čínštině. :-)

Jestli máte i vy pocit, že byste rádi alespoň jednomu měsíci svého života dali nějaké téma, cíl a rámec a věnovali ho nejen práci a okolí, ale i sami sobě, pak jsou vám Speciál “Jak se s tím mám smířit?”, jeho úkoly a hlavně i já sama k dispozici. :-) Celých pět týdnů.

Jak se ve Speciálu „Jak se s tím mám smířit?”  líbí jeho účastníkům?

(někteří jej absolvovali několikrát a jedna si dokonce zvolila desetitýdenní verzi!)

„Prošla jsem s tebou mimoňskou cestu a hned vzápětí  tento speciál a tentokrát to krásně zapadá do sebe jako puzlíčci. Fakt! Jako bych byla i o krok dopředu. Ty píšeš další téma a já už ho mám nahozené uvnitř. Prostě super… Shrnuto, smířili jsme se oba s realitou a konečně ji přijali. Neznamená to, že už budeme jen v radosti a úsměvech, ale hodně se to mezi námi pročistilo. A tím se zklidnil i proud myšlenek v mé hlavě. A tak jsem zjistila, že když pleju, tak jen vnímám mizení plevele. Když uklízím, je to také tak. prostě už mi ty myšlenky neutíkají, i když někdy samozřejmě ano, ale ne často. A hlavně je to prima před usínáním. Tam mi hlava bzučela jako úl v poledne. Teď je tam klid po celém dni, ztráveném v přítomném okamžiku. Když ho žiji naplno, už se k němu nemusím vracet, je zpracovaný. Tak moc dík za tvoji skvělou práci.”
Patricie Smůlová

„Musím říct, že speciál je skutečně nářez! Přestože jsem už s Tebou byla na mimoňské cestě třikrát, tentokrát tomu opravdu věnuji čas….Začala jsem diářem a kupodivu začaly se dít věci! Cesta k vnitřnímu míru se začíná rýsovat, věci nedůležité se oddělují od těch důležitějších a dokonce jsem ode dneška začala praktikovat přerušovaný půst. Je mi dobře na těle i na duchu a celkově mám pocit uklidnění a důvěry. Tonglen jsem si vyzkoušela včera několikrát, když při té očistě vyplavaly některé strachy a zážitky.”
Jana Vojíková (absolvovala měsíční Speciál 2x a je průkopnicí desetitýdenní verze)

„Děkuji za zprávy a za tvůj zájem. Zrovna jsem si procházela z posledního emailu ten krátký e-book. Je tam zase pěkně sepsáno něco o našem Egu. Vlastně jsem si díky Tvým článkům začala projevy svého ega více uvědomovat. Moc děkuju za cestu. Se začátkem Mimoňského kurzu jsem si založila blok a stále si do něj něco zapisuju. Sleduju si symboly na mé cestě, píši si o nich a rozebírám je. Je to moc poučné….Mám nyní několik poznatků, které ve mně rezonují…Touhy a strachy sledovat. Netlačit na sebe a na to, abych je konfrontovala hned. Až budu připravená je konfrontovat, tak to budu cítit a půjdu do toho.”
Veronika Kropáčková

“Mezi mimoni se mi líbí… vnímám změny v sobě i kolem sebe. Víc klidu, méně stresu, uvolnění, lásku a porozumění okolnímu světu. Nejdůležitějšími kroky na mimoňské cestě jsou podle mě být bdělá, nic nehodnotit a přijmout za své nedualitu. Je to také nejtěžší, naskakuje to automaticky – to se mi líbí, to ne. Je to zadřené pod kůží :-) O některých věcech jsem již četla, ale tady je to shrnuto a zdůrazněno to nejdůležitější. To člověku pomůže pochopit, na čem opravdu záleží. Jsem v seriálu podruhé a snad jsem si svá zranění už odžila. Nejhorší je plánovat si dopředu, co se má stát. E-kniha Žít je umění milovat, se kterou ve Speciálu pracujeme, je krásná kniha. Je to esence, stačí přečíst a kopne tě tam, kde máš být.”
Blanka Kubíčková (absolvovala Speciál 2x)

Určitě je mi lépe, než před měsícem, i když se pořád ozve bolístka, ale už jsem se naučila trochu s tím pracovat a hledat lepší emoci. A povídám si hodně sama se sebou, různě se sama sebe ptám…atd.
Jiřka Niedobová

Kolik stojí měsíc cesty za smířením, vnitřním klidem a radostí?

1000 Kč
součástí ceny je také e-kniha Žít je umění milovat v hodnotě 323 Kč

I zde máme na výběr – utratit za měsíc mnohem víc za jednorázové radosti (restaurace, kavárna, kino, masáž či terapie), nebo investovat do dlouhodobého intenzivního ponoru do sebe a do objevování nástrojů a pokladů, které v sobě máme, a můžeme je kdykoli svobodně využít.

Radosti pak budou již opravdu jen radostmi a ne snahou na chvíli si ulevit nebo dokonce zapomenout…

Jak se můžete do SpeciáluJak se s tím mám smířit?” přihlásit?

Jednoduše – stačí se registrovat mezi zájemce. :-)

Speciál otevírám pouze jednou za čas, když mám prostor se vám opravdu věnovat. A pro skupinku maximálně 10 lidí.

CHCI SE REGISTROVAT

(Ve 4. běhu Speciálu mám pro vás 2 novinky – zaprvé, motivační bonus v podobě jedné z 12 kapitol mé druhé e-knihy Vdechněte život poselstvím svého dětství. Na konci konci Speciálu budete mít možnost si sami vybrat kapitolu (téma), která vám bude připadat nejužitečnější. Pošlu vám ji zdarma za vaši aktivitu ve Speciálu. :-) A zadruhé, pár čchi kungových praxí Orla v hnízdě, abyste v sobě mohli hmatatelně najít zdroj vnitřní pohody. :-))

 


KDO VÁS SPECIÁLEM BUDE PROVÁZET?

Zuzka Skotáková, profesionální mimoňka, lektorka a inspirátorka :-) 

Nechci vás nic učit, chci vám ukázat, co ve vás dříme. Neduální pohled, kterým jste se na sebe a na svět kolem sebe nejspíš ještě vědomě nedívali, mě zaujal již před více jak 20 lety. Za studií na religionistice a arabistice.  I když už jako prvňačka jsem chtěla radši chodit do školy, kde se učí o tajemstvích světa :-)

A pak se mi prolnul i do života. Do zvládání krizí (jako když jsem se ocitla bez peněz v Egyptě daleko od bydliště). Nebo nenaplněných lásek.

Jsem fascinovaná symbolikou světa kolem nás a tím jiným světem za „mraky”, který máme všichni k dispozici, ale nevyužíváme ho. A také tím, jak prosté a zároveň jak nezvyklé je vnímat neduálně. Ale paradox k nedualitě patří, jak ve Speciálu uvidíte.

Za studií jsem se později na doktorátu zabývala i psychologií osobnosti a psychologií spirituálního vývoje. Mimo online svět pracuji jako lektorka angličtiny a čchi kungu ve stylu Orel v hnízdě. Pokud jste ještě neabsolvovali klasický měsíční kurz Mimoňská cesta do Jiného světa, vřele doporučuji začít nejdříve jím. Zaprvé budete vědět, co vás ve Speciálu čeká, zadruhé vás na Speciál připraví a zatřetí se pak budete moci do mailů, všech textů a úkolů ponořit hlouběji a tolik vás nezahltí. Bude to pro vás spíš připomínání, objevování nových významů a způsobů, jak daná témata začlenit do svého každodenního života, a tím jej proměnit. Do Klasické mimoňské, kterou všem nabízím ZDARMA, se můžete přihlásit ZDE.