Možná jste si již také někdy položili otázku „Jak se s tím mám proboha smířit? S TÍMHLE?” Obzvlášť nyní? Jako by se svět zbláznil, že? Když jsem si tuto otázku naposledy položila já a pocítila v sobě nakonec ten smířlivý klid, zrodil se nápad na speciální podobu oblíbeného měsíčního kurzu Mimoňská cesta do Jiného světa. Protože právě tato cesta mě ke smíření zavedla. A ne pouze jednou.

 

ANO, CHCI DO TOHO JÍT

Všichni totiž máme tu zkušenost, že život rozhodně není procházka růžovou zahradou. Vždy je s čím se smiřovat, že? A pokud jste třeba ještě dostali podobně jako já do vínku schopnost nesmířit se jen tak s něčím a vpravdě kozoroží urputnou tvrdohlavost, asi jste už také poznali, kam až to může vést. V mém případě třeba k hluboké nespokojenosti, dokonce až k myšlenkám na sebevraždu.

To jsem ještě nevěděla , že se dá s něčím, co se mě tak hluboce dotýká smířit, a jak.

Možná máte stejný problém?

Možná se i vás někdy zmocňuje pocit, že se na to všechno už nemůžete dívat, že nechápete, proč se to všechno děje a že takhle nemůžete žít dál. Tak moc byste chtěli, aby se něco změnilo! Zatímco druzí jako by si život užívali, vám se nedaří. Toužíte po lásce, ale když už ji najdete, pořád musíte něco řešit. Toužíte po přijetí a pochopení, ale neustále narážíte na poznámky nebo odmítání. V rodině, v práci, nebo možná už mezi spolužáky.


Není divu, když ve škole se neučí to nejdůležitější umění – umění smířit se s tím, co je. A hlavně, že to neznamená rezignovat na svou schopnost proměňovat to, co působí utrpení, na to, co působí radost! Chce to jen najít tu zlatou střední cestu, jak na to.


 

V každém okamžiku máme na výběr –
cítit pouze tu bolest, kterou nám způsobily trny,
nebo vnímat tu růži, na které ony trny jsou.
V každém okamžiku máme na výběr –
bát se dotknout toho, co nás může zranit,
nebo v sobě nechat zažehnout lásku k životu i s jeho trny.
Co si vyberete vy?

 

 NEMUSÍTE ŽÍT VE VĚČNÉM BOJOVÉM NALADĚNÍ

Často žijeme v přesvědčení, že musíme bojovat za to, co by mělo být, a není. Ale znáte to rčení – „bojovat za mír je jako souložit za panenství.” Když se rozhodnete jít na to jinak, je to, jako když vylezete na prudký kopec a s úlevou si vydechnete. Konečně vnímáte  jen ticho a klid. Vědomí, že to břemeno změnit něco k lepšímu neleží jen na vašich bedrech. Že se můžete smířit s tím, co se děje kolem vás i ve vás.

Kolikrát se mi už stalo, že se právě díky tomu smíření otevřel prostor, ve kterém se konečně mohly dít zázračné proměny? Poprvé před cca 20 lety, kdy jsem si přestala říkat: „Proč já? Proč ne on?Když trochu poodstoupíte, i vy můžete místo všech těch bolestivých trnů, které vás tak trápí, konečně zahlédnout i onu planoucí krásnou růži.

Láká vás něco takového?? Pak právě pro vás jsem připravila tuto pětitýdenní cestu za smířením.  A bude mi ctí vás jí dokonce osobně provést!

 Na této stránce najdete přehled toho, co vás na této cestě čeká, jak se na ni přihlásit a případně i připravit.

Nebo máte jasno už nyní, že do toho jdete? Registrujte se tedy už zde. :-)

ANO, CHCI DO TOHO JÍT

SMÍŘENÍ NEZNAMENÁ, ŽE TAK, JAK TO JE, JE TO ZCELA V POŘÁDKU

To je jeden z největších omylů, který nám dělá život zbytečně těžší, než je. Asi jste si už taky jako já často říkali, že „s tím se přece smířit nemůžu! Skutečnost se má ale tak, že vy se nesmiřujete s tím, co je zjevně nepřijatelné, ale s tím, že tak a tak to právě teď je. Přestanete se jen bouřit proti realitě. To je totiž jako myslet si, že můžete pohnout domem. Nemůžete.

Ale když přestanete věnovat svou energii boji s realitou, můžete ji začít věnovat tomu, co můžete ovlivnit.

Třeba ten dům opravit. Nebo můžete dokonce naskočit na vlnu tzv. wu-wei, umění nezasahovat do přirozeného běhu věcí. Protože naše zasahování obvykle nadělá jen problémy.

Já jsem si ke smíření našla svou cestičku, která propojuje toto NEDUÁLNÍ POZNÁNÍ (je vlastní třeba taoismu, ale u nás není moc známé) a TERAPII PSANÍM.

Jestli chcete, ráda vás jí provedu a předám vám to, co o cestě za smířením vím. Ušetříte si spoustu let dalšího zbytečného trápení. Ušetříte si všechno to, čím jsem já sama mnohokrát prošla, protože jsem nechtěla přijmout fakt, že nic a nikdo není dokonalý. Všechny ty chvíle, kdy jsem byla naštvaná, protože něco nebylo tak, jak jsem si představovala. Všechny ty smutné večery, protože jsem se nedokázala smířit s křivdou. Všechny ty marné nekonečné snahy vysvětlovat, přesvědčovat, rozčilovat se, chápavě komunikovat. A jen abych se pak dozvěděla, že se vlastně jen snažím manipulovat skutečností, protože mi není po chuti. To se o sobě nechcete dozvědět. 

 

NEJKRATŠÍ A NEJJEDNODUŠŠÍ CESTA K CÍLI

Tou kupodivu není jít na to hrrr.

Probourat se zdmi toho pomyslného bludiště, ve kterém hledáme svůj poklad. Nesmíříte se přece s něčím malým!

Nejkratší a nejjednodušší cestou je kupodivu nechat se vést. My totiž ve skutečnosti nebloudíme a nemusíme hledat cestu. To jsme si jen spletli labyrint s bludištěm. A v labyrintu se vám bude vytrvalost hodit. Když se vzdáte svých představ o tom, jak by věci měli být, a svých obav, že tak nebudou a vy to nezvládnete, cesta přímo do středu za pokladem je pro vás volná! 

JAK JE TEDY MOŽNÉ SE SMÍŘIT S TÍM, CO JE, AŤ JE TO JAKKOLIV NEPŘIJATELNÉ?

Vidíte, jaký je to paradox? Přijmout nepřijatelné. To ale bez pochopení neduálního vnímání není možné. Neduální vnímání totiž umí propojovat protiklady. Je to jako když spojíte oheň a vodu. Jen zdánlivě, v našem dualistickém vnímání, stojí proti sobě, ale oni se vzájemně propojují, vyvažují a dokonce z jejich spojení něco vznikne – pára. To jen my od dob Descarta a Aristotela zapomínáme, že dualita je jen a jen povrchní podobou našeho světa.

Neduální vnímání nám ukazuje cestu, jak respektovat sebe i druhé. Jak se cítit svobodně třeba ve vězení (nebo lockdownu). Jak milovat to, co nás zraňuje. A třeba i jak přijmout to, co je nepřijatelné. Třeba jak hledat kreativní řešení, kde většina vidí jen A (udělat zkoušku), nebo B (neudělat zkoušku). Ano, i taková je má zkušenost.

Naučit se vnímat neduálně není tak složité, jak to vypadá. Existují různé způsoby, jak postupně na to. A velmi důležitou součástí toho všeho je proniknout do užšího vztahu sám se sebou, se svými myšlenkami, pocity a příběhy, které si o sobě, druhých lidech i celém světě vytváříme. Posvítit si na všechna ta „mělo by se”. Poodstoupit od těch všech příběhů a podívat se na to, kým vlastně jsme. A na základě čeho se dokážeme snadno smířit s čímkoliv, na co narazíme. V jakékoliv době – i v této.

A k tomu nám právě umí pomoci terapie psaním. 

 

JAK TO VÍM?

 • Terapii psaním jsem pro sebe zcela náhodou objevila už na základní škole. Od té doby jsem ve svých zápiscích nacházela úlevu po hádkách se svou starší sestrou nebo když jsem se poprvé nešťastně zamilovala. Pak, když na vysoké škole přišel můj první vědomý duchovní průlom, nadepsala jsem si svůj první sešit Putování a začala jsem si do něj psát poznámky z Theilarda de Chardin („Vědomí a lidstvo“) i o tom, jak zvládat to, s čím jsem se nedokázala smířit. Ještě větší průlom nastal ve chvíli, kdy jsem se nechala inspirovat mou kamarádkou a Chalílem Džibránem a napsala svůj první poetický text. A objevila naplno krásu symboliky. V uplynulých letech pak byly mou terapií mé blogy.

 • Nedualitu jsem pro sebe objevila za studií arabistiky, když jsme probírali islámskou mystiku – súfismus. Za studií religionistiky jsem pak narazila i na křesťanskou spiritualitu a židovskou mystiku. A samozřejmě indickou advaitu – asi nejznámější neduální učení. Nakonec jsem se neduálnímu učení  (hlavně západnímu – např. Rupert Spira) věnovala i v rámci připravované doktorské práce o spirituálním vývoji. V roce 2019 jsem začala  znovu číst Tao-te-ťing, tentokrát rovnou v čínštině s komentáři různých učitelů a mistrů. Právě díky Rupertu Spirovi, Doughless Hardingovi, Jeffu Fosterovi a také jako praktikující dzogčhenu a čchi kungu už pro mě neduální učení není jen teorie. 

I vy můžete podobně navázat vztah se svým nejhlubším já, které vám nejlépe ukáže cestu k pohodovějšímu životu uprostřed nejrůznějších problémů. A to, co jste ještě dosud měli potřebu řešit, neustále nad tím přemýšlet, hledat viníky, rozčilovat se, trápit se můžete pustit za hlavu. Neduální vnímání vám k tomu, na co si sami přijdete psaním, dá nástroj. A já vám ukážu, kudy přesně ta cesta za smířením vede. Protože co jsem dokázala těmito krůčky já, to vy zvládnete taky.

JAK TAKOVÉ SMÍŘENÍ PAK V PRAXI VYPADÁ?

Tam, kde bych byla před lety řešila, že to či ono se mi nelíbí, a proč v tom musím žít, už tímhle čas neztrácím. Krásným příkladem různého přístupu k trablům může být dávný výlet do Polska s mými rodiči. Zatímco otec tam nešťastně stál nad botičkou na autě a přemýšlel, kde že udělal chybu, já jsem vzala lístek a šla řešit, aby nám tu botičku sundali.

Prostě jsem se smířila s faktem, že tak to je (ne že se nic neděje) a šla jsem s tím něco udělat.

Podobně jsem se v roce 2020 smířila s faktem, že světem obchází strašidlo koronaviru, a místo abych se kvůli tomu trápila a rozčilovala, hledám spíš cestičky, jak žít, abych se jednou mohla ohlédnout zpět a říct si: „bylo to těžké, ale stálo to za to!” A je to právě smíření s fakty, které nás umí otevřít jejich nečekaným řešením. Takovým, které jsou v souladu s naší nejhlubší podstatou a nedrnkají na strunu našeho strachu a touhy se před tím vším nějak zabarikádovat. Které nám naopak umí odhalit, kým v hloubi doopravdy jsme. To nezničitelné v nás! Mám si snad něco takového nechat jen pro sebe? :-)


A TAK VZNIKL MIMOŇSKÝ SPECIÁL „JAK SE S TÍM MÁM SMÍŘIT?”

Speciál je v první řadě rámcem, který může dát měsíci vašeho života hlubší smysl a možnost objevovat s mou podporou hlubší vrstvy toho, co se ve vašem životě děje. Co vás oslovuje, co ne a proč. A proč vlastně sami sobě věnujete mnohem méně času než všemu okolo. Co všechno je pro vás vlastně důležitější než spokojený život?? Speciál není distanční škola, na kterou si musíte najít speciální čas, denně se účastnit výuky a všechno důkladně prostudovat. :-)

Ve Speciálu vás čeká:

 • 5 týdnů konkrétně zaměřených na cestu za smířením. A hlavně – 5 týdnů podpory na cestě tam, kam sice toužíme jít, ale často se na to moc necítíme. A nejspíš ani nevíte jak. Se mnou na to teď nebudete sami a navíc vám nabídnu i pár neduálních vhledů z Jiného světa nepodmíného a neočekávaného. Ze světa, kde vlastně ani není s čím se smiřovat!

 • Každý týden nabízí konkrétní nástroje, jak ke smíření dojít, ale zároveň také buduje základy pro schopnost nalézt smíření na stále hlubší úrovni v dalších týdnech.

 • Nedělní seznamovací mail s Dotazníkem, který mi pomůže vás Speciálem provést tak, jak to pro vás bude nejpřínosnější. V závislosti na tom, kolik času máte se mu věnovat.

 • Základní maily (v Po a Čt) – upravené maily Klasické mimoňské konkrétněji zaměřené na cestu ke smíření se speciálními úkoly. Původní 3 maily týdně jsem rozvolnila, abyste měli víc času a klidu se Speciálu věnovat. Případně jít do větší hloubky.

 • Speciální ebook Mimoňského speciálu, kde najdete všechny emaily i s odkazy na doplňující články. Už nemusíte být ani kvůli online kurzu pořád online. :-) A pokud si budete chtít něco z předchozích témat připomenout, máte je v ebooku pěkně přehledně pohromadě.

 • A osobní email minimálně 1x týdně, jehož cílem je ukázat vám krásy terapie psaním. Inspirací vám bude e-kniha Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty), která je předobrazem Speciálu a máte ji proto v ceně. :-) Tam najdete mimo jiné i onen můj první poetický text. Budu vás motivovat a podpořím vás v tom, abyste se i vy naučili pracovat se zkušenostmi a poznáními uplynulého týdne trochu jinak, shrnout si je a utřídit a objevit si v nich pro vás to své AHA. Já vám pak poskytnu i ten neduální pohled na to, co vás trápí. Případně poradím, kudy dál, když budete potřebovat. Objasním vám neduální pravidla Jiného světa, která vám mohou pomoci nalézt svou vlastní cestu ke smíření a ujistit se, že se v jinakosti Jiného světa neztrácíte.

 • Vy sami mi můžete psát kdykoliv. Já vám do 24 hodin odpovím (kromě víkendu). Intenzita vašeho kontaktu se mnou osobně závisí zcela na vás – může to být méně i více.

 • Důležitou součástí Speciálu je práce s e-knihou Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty). S jejími krátkými texty a hrátkami. Klasická Mimoňská ostatně vznikla jako způsob, jak vám pomoci symbolickou e-knihu lépe pochopit a prakticky využít vždy, když budete v životě potřebovat pomyslný „záchranný kruh”.

 • Smíření můžete podle svého tématu dosáhnout již na samotném začátku Speciálu, v jeho průběhu, nebo na samotném konci. Rychlost a hloubka smíření záleží na tom, jak hluboko leží základní příčina vašeho trápení. Je ale také možné, že Speciál vám pouze ukáže, kde ona základní příčina leží, a na co je třeba se dál zaměřit.

Nabídne vám naději a směr.

TO ZNÍ ZAJÍMAVĚ – CHCI DO SPECIÁLU


KURZ JE MAXIMÁLNĚ DISKRÉTNÍ. POKUD SE NECÍTÍTE NA SDÍLENÍ VE SKUPINÁCH NEBO NA OSOBNÍ ROZHOVOR, JE TENTO KURZ PRO VÁS IDEÁLNÍ! KROMĚ PÁR VIDEÍ STOJÍ KURZ NA EMAILOVÉ KOMUNIKACI, KTERÁ VÁM DÁVÁ POCIT BEZPEČÍ A MOŽNOST ROZVINOUT SKRZE TERAPII PSANÍ UŽŠÍ KONTAKT SAMI SE SEBOU A S TÍM ČÍMSI VE VÁS, CO VÁM UMÍ NABÍDNOUT SMÍŘENÍ A VNITŘNÍ POHODU, I KDYBY TRAKAŘE PADALY.


 

NEDUÁLNÍ CHARAKTER SPECIÁLU NABÍZÍ MNOHEM VÍC NEŽ JEN SAMOTNÉ SMÍŘENÍ S TÍM, CO BYLO JE, I BUDE

♦ Učí dívat se na svět jinak (nejen symbolicky, ale i neduálně).
♦ Pracovat se svými emocemi.
♦ Důvěřovat Životu.
♦ Vnímat, co se skrývá za strachy a touhami, které váš život obvykle ovládají.
♦ Hlavně ale směřuje do neduálního Jiného světa nepodmíněného a neočekávaného. Do světa těžko srozumitelných paradoxů. :-) Kde není nakonec s čím se smiřovat.

Oproti Klasickému mimoňskému můžete ve Speciálu „Jak se s tím mám smířit?“ s mou pomocí nahlédnout do konkrétního využití neduálního vidění světa. A také využít mé osobní podpory, která může odhalit neporozumění, která jsou u neduality velmi častá. Sama navíc vím, že naučit se rozumět takovému světu vyžaduje čas a neustálou praxi podobně jako naučit se rozumět třeba čínštině.

Jestli máte i vy pocit, že byste rádi alespoň jednomu měsíci svého života dali nějaké téma, cíl a rámec a věnovali ho nejen práci a okolí, ale i sami sobě, pak jsou vám Speciál „Jak se s tím mám smířit?“, jeho úkoly a hlavně i já sama k dispozici. Celých pět týdnů.

JAK SE VE SPECIÁLUJAK SE S TÍM MÁM SMÍŘIT?” LÍBÍ JEHO ÚČASTNÍKŮM?

(někteří jej absolvovali několikrát a jedna si dokonce zvolila desetitýdenní verzi!)

„Prošla jsem s tebou mimoňskou cestu a hned vzápětí  tento speciál a tentokrát to krásně zapadá do sebe jako puzlíčci. Fakt! Jako bych byla i o krok dopředu. Ty píšeš další téma a já už ho mám nahozené uvnitř. Prostě super… Shrnuto, smířili jsme se oba s realitou a konečně ji přijali. Neznamená to, že už budeme jen v radosti a úsměvech, ale hodně se to mezi námi pročistilo. A tím se zklidnil i proud myšlenek v mé hlavě. A tak jsem zjistila, že když pleju, tak jen vnímám mizení plevele. Když uklízím, je to také tak. prostě už mi ty myšlenky neutíkají, i když někdy samozřejmě ano, ale ne často. A hlavně je to prima před usínáním. Tam mi hlava bzučela jako úl v poledne. Teď je tam klid po celém dni, ztráveném v přítomném okamžiku. Když ho žiji naplno, už se k němu nemusím vracet, je zpracovaný. Tak moc dík za tvoji skvělou práci.”
Patricie Smůlová

„Musím říct, že speciál je skutečně nářez! Přestože jsem už s Tebou byla na mimoňské cestě třikrát, tentokrát tomu opravdu věnuji čas….Začala jsem diářem a kupodivu začaly se dít věci! Cesta k vnitřnímu míru se začíná rýsovat, věci nedůležité se oddělují od těch důležitějších a dokonce jsem ode dneška začala praktikovat přerušovaný půst. Je mi dobře na těle i na duchu a celkově mám pocit uklidnění a důvěry. Tonglen jsem si vyzkoušela včera několikrát, když při té očistě vyplavaly některé strachy a zážitky.”
Jana Vojíková (absolvovala měsíční Speciál 2x a je průkopnicí desetitýdenní verze)

„Děkuji za zprávy a za tvůj zájem. Zrovna jsem si procházela z posledního emailu ten krátký e-book. Je tam zase pěkně sepsáno něco o našem Egu. Vlastně jsem si díky Tvým článkům začala projevy svého ega více uvědomovat. Moc děkuju za cestu. Se začátkem Mimoňského kurzu jsem si založila blok a stále si do něj něco zapisuju. Sleduju si symboly na mé cestě, píši si o nich a rozebírám je. Je to moc poučné….Mám nyní několik poznatků, které ve mně rezonují…Touhy a strachy sledovat. Netlačit na sebe a na to, abych je konfrontovala hned. Až budu připravená je konfrontovat, tak to budu cítit a půjdu do toho.”
Veronika Kropáčková

„Mezi mimoni se mi líbí… vnímám změny v sobě i kolem sebe. Víc klidu, méně stresu, uvolnění, lásku a porozumění okolnímu světu. Nejdůležitějšími kroky na mimoňské cestě jsou podle mě být bdělá, nic nehodnotit a přijmout za své nedualitu. Je to také nejtěžší, naskakuje to automaticky – to se mi líbí, to ne. Je to zadřené pod kůží :-) O některých věcech jsem již četla, ale tady je to shrnuto a zdůrazněno to nejdůležitější. To člověku pomůže pochopit, na čem opravdu záleží. Jsem v seriálu podruhé a snad jsem si svá zranění už odžila. Nejhorší je plánovat si dopředu, co se má stát. E-kniha Žít je umění milovat, se kterou ve Speciálu pracujeme, je krásná kniha. Je to esence, stačí přečíst a kopne tě tam, kde máš být.“
Blanka Kubíčková (absolvovala Speciál 2x)

Určitě je mi lépe, než před měsícem, i když se pořád ozve bolístka, ale už jsem se naučila trochu s tím pracovat a hledat lepší emoci. A povídám si hodně sama se sebou, různě se sama sebe ptám…atd.
Jiřka Niedobová

Speciálem už prošly desítky lidí, ačkoliv ho obvykle otevírám pouze během letních prázdnin. Jako lektorka angličtiny a čchi kungu je to totiž jediný čas, kdy mohu garantovat, že se vám budu moci věnovat individuálně.

Speciál neustále vylepšuji, přidávám videa a čchi kungové praxe a tentokrát se budeme věnovat víc právě terapii psaním. Vychází z mých bohatých zkušeností a mnoha let studia a investic do čchi kungových kurzů, meditačních pobytů nebo pobytu ve tmě. Nebo do osobního setkání s Rupertem Spirou.  :-)

Jedna jediná hodina terapie nebo masáže by vás stála kolem 1000 Kč.

Hodnota 5 týdnů (a mnoha hodin) intenzivní spolupráce musí být tedy mnohem vyšší! A přece…

A KOLIK STOJÍ PĚT TÝDNŮ CESTY ZA SMÍŘENÍM, VNITŘNÍM KLIDEM A RADOSTÍ?

5000 Kč / 5 týdnů programu a mé podpory

do 17.7. se slevou 10 %, tj. za 450O Kč

(součástí ceny je také e-kniha Žít je umění milovat v hodnotě 323 Kč)

Je pro všechny z vás, kteří už nyní víte, že najít smíření se současnou situací je pro váš psychický i zdravotní stav naprosto zásadní. A že byste Speciál potřebovali získat levněji. Je pro všechny z vás kteří se umíte rychle rozhodovat. :-)

(Opět na vás čeka BONUS za aktivitu ve Speciálu a pár čchi kungových praxí Orla v hnízdě, abyste v sobě mohli hmatatelně najít zdroj vnitřní pohody. :-))

CHCETE SE PŘIHLÁSIT?

Opět nabízím osobní provázení pouze pro menší skupinku lidí – max 10!

Speciál otevírám po delší době – vyrážíme 25.7. 2022!

ANO, CHCI DO SPECIÁLU 

POJĎME SI TO JEŠTĚ NAKONEC SHRNOUT – CO VÁS VE SPECIÁLU  ČEKÁ A NEMINE?

 • 5 týdnů individuální podpory na vaší cestě za smířením.
 • Úvodní Dotazník, který mi pomůže vás podpořit přesně v tom, co potřebujete.
 • Emaily s obsahem kurzu – Po a Čt a nedělní ohlédnutí.
 • Vy mi můžete psát kdykoliv, do 24 hodin (kromě víkendu) dostanete mou odpověď.
 • Diskrétní přístup, bez nutnosti sdílet svůj příběh s někým jiným než se mnou, písemnou formou.
 • Pár videí věnovaných čchi kungovým praxím.
 • E-kniha Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty).
 • Seznámení s nedualitou a terapií psaní a jejich konkrétní vyzkoušení.

A PÁR BONUSŮ NAVÍC:

 • 6. TÝDEN věnovaný shrnutí a všem, kteří nestíhají. :-)
 • ebook MIMOŇSKÉHO SPECIÁLU (abyste nemuseli být neustále online)
 • ebook TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR (který je konkrétním stvárněním symbolické e-knihy a Mimoňské cesty)
 • ebook dle vašeho výběru z e-knihy Vdechněte život poselstvím svého dětství za aktivitu ve SPECIÁLU

ANO, CHCI SE DO SPECIÁLU

Kurz je ideální pro ty, kteří se necítí na osobní rozhovor a sdílení ve větších skupinách, ale byli by rádi, kdyby je někdo individuálně vyslechl. A aby jim ukázal, že se právě díky terapii psaní a neduálnímu vnímání mohou kdykoliv samostatně dobrat smíření s tím, co je, bylo či bude. Míra interakce se mnou bude záviset na vás. Je dobré do Speciálu vstupovat s vědomím, že teď máte 5 týdnů na to věnovat si pozornost a čas a najít díky tomu úlevu. Kdy jindy než teď? Uvědomte si, co všechno je pro vás důležitější, než cítit se spokojeně? 

 

VÁHÁTE? – NAPIŠTE MI, PROBEREME OTÁZKY, KTERÉ KE SPECIÁLU MÁTE.

(Byla by škoda o Speciál přijít, pokud by vám v něčem mohl pomoci, co říkáte?)

MOŽNÁ CHCETE VĚDĚT VÍC O TÉMATECH JEDNOTLIVÝCH TÝDNŮ?

TÝDEN č. 1

Budete se učit nadhledu (1. díl Speciálu) a 1. pomoci (2. díl). Prostřednictvím symbolického vnímání poodstoupíte od toho, co vás trápí, protože díky němu opustíte klasické duální myšlení Já vs Ty/ono. V 2. díle dostanete do ruky mocný neduální nástroj, jak léčit svá zranění. Kdykoliv během následujících 5 týdnů jej můžete využít. To, co chápete, a co nebolí, s tím už se dá smířit, co myslíte?


TÝDEN č. 2

Podíváme se na to, co je hlavní příčinou vašeho trápení (3. díl) a co s tím udělat (4. díl). V minulém týdnu jsme se učili neházet vinu na druhé a ani sami na sebe. V tomto týdnu se budeme učit nevinit za své trápení Život sám. Podíváme se na to, co je za tím, po čem tak toužíte, a kde objevit ten neduální prostor, který vaši touhu uspokojí.  To, čemu se nemusíte bránit, s tím se dá smířit.


TÝDEN č. 3

V 5. a 6. díle vyzkoušíme dvě speciální větičky, které vám pomohou přijmout to, co je. Každá z trochu jiného úhlu pohledu. Využijeme k tomu neduální poznání, že život se odehrává v nás. Že jsme s ním zajedno. Trochu poškádlíme Ego v nás a necháme ho, ať nám řekne, čeho se to tak bojí. To, co nestojí proti vám, s tím se dá smířit, co myslíte?


TÝDEN č. 4

V tomto týdnu si na speciálním videu (8. díl) vyzkoušíte vnímat neduálně – vnímat klid v pohybu, pohodu ve stresu. Budete se učit, co to vlastně nedualita může být. Bez tréninku bdělého vědomí (7. díl) se ale při poznávání neduality neobejdeme! Roboti totiž k nedualitě přístup nemají. To, co vnímáte neduálně, nemůžete posuzovat a hodnotit tak, jak jste zvyklí. Tady není nic, s čím byste se museli smiřovat. To je hezké, co říkáte?


TÝDEN č. 5

V 9. díle se podíváme na zoubek našemu strachu a z čeho v té nejhlubší existenciální podobě pramení. Teď už máte nástroje, jak s ním pracovat. A v 10. díle zjistíte, jak daleko již na té Mimoňské cestě ke smíření jste a jestli už máte dost sil a poznání, abyste si troufli žít s jistotou v nejistotě. Tedy v té nejhlubší poklidné rovině smíření s tím, co je, bylo i bude. Případně budete vědět, na co se zaměřit a co v sobě pěstovat, abyste to jednoho dne zvládli. Je to jako učit se cizímu jazyku – plynně člověk nemluví za 5 týdnů. :-) Ale zažít alespoň v nějakém konkrétním ohledu ten záblesk úlevy stojí za to, co myslíte?


KDO VÁS SPECIÁLEM BUDE PROVÁZET?

Zuzka Skotáková, profesionální mimoňka, lektorka a inspirátorka :-) 

Nechci vás nic učit, chci vám ukázat, co ve vás dříme. Neduální pohled, kterým jste se na sebe a na svět kolem sebe nejspíš ještě vědomě nedívali, mě zaujal již před více jak 20 lety. Za studií na religionistice a arabistice.  I když už jako prvňačka jsem chtěla radši chodit do školy, kde se učí o tajemstvích světa.

A pak se mi prolnul i do života. Do zvládání krizí (jako když jsem se ocitla bez peněz v Egyptě daleko od bydliště). Nebo nenaplněných lásek.

Jsem fascinovaná symbolikou světa kolem nás a tím jiným světem za „mraky”, který máme všichni k dispozici, ale nevyužíváme ho. A také tím, jak prosté a zároveň jak nezvyklé je vnímat neduálně. Ale paradox k nedualitě patří, jak ve Speciálu uvidíte.

Za studií jsem se později na doktorátu zabývala i psychologií osobnosti a psychologií spirituálního vývoje. Mimo online svět pracuji jako lektorka angličtiny a čchi kungu ve stylu Orel v hnízdě. 

SHRNUTÍ

MIMOŇSKÝ SPECIÁL

Jak se s tím mám smířit?

Cesta ke smíření skrze nedualitu a terapii psaní

5 týdnů individuální podpory

3x týdně email kurzu

Čchi kungová a neduální videa

Diskrétní přístup a možnost konzultace v průběhu 5 týdnů

E-kniha Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty)

A PÁR BONUSŮ NAVÍC:

 • 6. TÝDEN
 • ebook MIMOŇSKÉHO SPECIÁLU (abyste nemuseli být neustále online)
 • ebook TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR (který je konkrétním stvárněním symbolické e-knihy a Mimoňské cesty)
 • ebook dle vašeho výběru z e-knihy Vdechněte život poselstvím svého dětství za aktivitu ve SPECIÁLU

Emailový online kurz, který vám pomůže smířit se s tím, co bylo, je a možná i bude.

MÁM JASNO, CHCI DO SPECIÁLU