Všichni víme, jak důležitá je pro život VODA. Rodí se v ní život, i my jsme se v ní zrodili a dlouhé měsíce v ní žili. Jak dlouho vydržíte bez jídla? A jak dlouho bez vody? Věnujme tedy tyto 2 dny právě elementu VODA. A všemu, co s ním souvisí. Protože element VODA nejsou jen tekutiny. Zasahuje do našeho života víc, než mnohdy tušíme. Užijte si následující dny naplno! Stačí se zaměřit na pár ANO (na co se zaměřit) a pár NE (čemu se teď vyhnout) a zjistit, co to s vámi za pouhé 2 dny udělá…

ANO

  • Udělejte si dobrou polévku

Ano, tekutiny jsou důležité. :-) Navíc polévka je výživná vším tím, co do ní můžete dát. Můžete si udělat masový nebo zeleninový vývar. Můžete si udělat luštěninovou polévku. Můžete si polévku vylepšit mořskými řasami. Element VODy to potěší. :-)

  • Najděte si hodinu sami pro sebe a odpočívejte

Což neznamená, že budete svůj drahocenný čas plýtvat na sociálních sítí nebo u her. :-) Dejte si třeba koupel. Zajděte si na masáž. Meditujte (klidně si pusťte i vedenou meditaci). Zůstaňte po ránu třeba ještě déle v posteli, jestli můžete. Věnujte tuto hodinu prostě něčemu, co vás občerství a uvolní. :-)

 

NE

  • Omezte plánování času

Jen na dva dny zkuste vložit do svého časového rozvrhu období, kdy nebudete muset nikde být v tolik a tolik. Pokud můžete vypnout na tyto dva dny budík a nechat své tělo, ať se probudí, až se bude cítit probuzené, udělejte to. Zkuste najít alespoň chvilku, kdy budete moci dělat věci prostě tehdy, když na ně dostanete chuť, a ne v tolik a v tolik hodin podle vašeho zcela jistě nabitého diáře.

  • Omezte náročné cvičení

Neznamená to, že se máte povalovat doma. Ale zařaďte tyto dny spíš jemnější cvičení, které vás nevyčerpává a nebolí vás po něm celé tělo. :-)

 

Co si ještě můžete dopřát? Vyberte si, co vás osloví.

Vodu. Spoustu vody. Pijte, ale také se jí obklopte. Dejte si třeba obrázek vody jako pozadí na počítači nebo mobilu. Nebo běžte na procházku k vodě. A floating jste už vyzkoušeli?? Nalaďte se na plynutí vody – jóga, taiji, čchi kung nebo pomalý tanec vás do toho pocitu mohou pomoci přivést. A oblékněte si k tomu něco černého. I do práce nebo na procházku si nezapomeňte na sebe dát něco černého. Nemusíte být zrovna jako Depešáci černí od hlavy k patě, pokud je nemáte rádi. Stačí trocha. :-) Dopřejte si příběhy – v podobě filmů nebo knih. A zapomeňte na 2 dny pokud možno na fakta a zprávy. Zkuste si zapisovat sny. Třeba si je budete pamatovat mnohem víc. A dopřejte si tyto 2 dny co nejvíc spánku budete moci.

I když možná nevíte, proč máte dělat to, či nedělat ono, důvěřujte. (To je ostatně základní princip elementu VODA). Vše má svůj dobrý smysl, vše s elementem VODA souvisí. A vy teď máte možnost zjistit, jak se můžete cítit, když se vám podaří svůj element VODA posílit. A budete vám pak i jasnější, proč jíst podle 5 elementů. :-) V připravovaném online kurzu se jednomu elementu budeme věnovat celý týden! Včetně podrobného seznamu potravin. Už teď ale můžete vstoupit do ročního projektu (zatím zdarma) STROM ŠTĚSTÍ. Tam se každému elementu (na úrovni mysli a emocí) věnujeme celých 10 týdnů! Tak důležité je naučit se je harmonizovat!