Tak. A nyní obdaruji i sebe – 2. videohádankou a ebookem :-)

Pojďme dokončit ten řetěz darů. První dar jste dostali Vy ode mě. Pak jste ho Vy darovali dál svým přátelům. Je tu ale ještě 2. dárek. 2. videohádanka. A ebook. Ale  hlavně všechna ta radost, vděčnost, nezvyklá neduální zkušenost, poznání a štěstí, kterou v sobě tento 2. dárek má. A ten můžete darovat sami sobě. A tím zároveň obdarovat zpětně i Vy mě :-) Když budete chtít.

 

Proč to všechno? Protože „sdílejme radost

Zalíbila se mi myšlenka desetidenních meditačních kurzů podle Goenky, na kterých jsem párkrát byla. Myšlenka darů, kterými se vzájemně dobrovolně obdarováváme. Protože nás to těší. Protože máme radost a chceme ji sdílet dál. Protože dary mají moc v nás probouzet vděčnost a vděčnost v nás umí probouzet radost.

Nikdy jsem necítila takovou vděčnost jako za to, co jsem na těchto kurzech zcela zdarma dostala. Za práci všech těch lidí – učitelů, organizátorů, pomocníků v kuchyni, kteří tam pracovali pro nás účastníky. Abychom se mohli plně věnovat sami sobě. Objevování té vyrovnanosti mysli, ať se děje, co se děje. Všech těch vnitřních pokladů, které si v sobě nosíme.

 

Když člověk oceňuje to, co dostal

Ne všichni, pravda, po desetidenním kurzu meditace vipassana, měli co ocenit :-) Někteří kurz nedokončili. Byl pro ně příliš náročný (100 hodin meditací), fyzicky i psychicky. Někteří čekali něco jiného a byli zklamaní. Ani já nevím, jestli měl pro Vás můj dárek nějakou hodnotu. To závisí jen na Vás.

Ode mě jste dostali osobní zkušenost vnitřního klidu i v tom všem shonu kolem nás. Praktický způsob, jak zůstat v sobě, i když musíme jít v před. Způsob, jak díky tomu šetřit energií, abyste nebyli na konci dne tak vyfluslí. Zkušenost, kterou můžete v reálném světě opakovat dnes a denně. Několikrát denně. Kdykoliv někam jdete, nebo jedete.

Co je ale asi nejdůležitější – je to také způsob, jak postupně najít cestu k onomu „nejhlubšímu přijetí”, o kterém píše v prvním mailu zmiňovaný Jeff Foster. Právě v přijetí toho, co je, spočívá ten poslední krůček k vnitřnímu nepodmíněnému štěstí. Dostali jste cestu do tohoto nepodmíněného neduálního světa, kde se nerozlišuje TADY A TAM. Kde jste vždy prostě jen TEĎ A TADY. Na mnohem hlubší úrovni, než je ta, kterou nejspíš znáte – na úrovni prostoru a času. V neduálním Jiném světě se dostáváte mimo prostor a čas!

 

Můžete jít ale ještě dál a už sami sobě také něco darovat :-)

Nedávno náš čchi kungový mistr vyprávěl o tom, že úkolem Orla v hnízdě (jeho moderního stylu čchi kungu) je naučit nás dát sami sobě prostor. Být vůči sobě milí. Netlačit na sebe. Uvolnit se.

Proto tu mám pro Vás ještě jedno video :-) 2. dárek, který si můžete dát sami sobě. A ebook, díky kterému možná pochopíte neduální svět ještě o něco hlouběji. Není to totiž nic snadného a na toto téma u mě na blogu najdete spoustu e-knih a dalších ebooků, ale také spoustu materiálů, který si můžete pročítat zcela zdarma (články, roční projekt STROM ŠTĚSTÍ, online kurz Mimoňská cesta do Jiného světa).

Je to oceán oceánů, svět, úplně Jiný svět, ve kterém spousta věcí funguje úplně jinak. A ve kterém spousta lidí není zvyklá se pohybovat, protože neustále doufá ve vnější štěstí. Ale každé vnější štěstí bohužel vždycky nakonec pomine… 

 

Co všechno tedy pro Vás ještě mám?

  • videohádanku inspirovanou mým nejoblíbenějším neduálním učitelem Rupertem Spirou. Ukáže Vám, že v naší osobní zkušenosti ve skutečnosti není vůbec žádné TAM. Že žijeme v iluzi naší mysli (a toto jen jedna z nich). Ukáže vám, jak vnímat ono úzké propojení s tím, co je kolem Vás. Neduálně. Tentokrát ne skrze ZRAK (jako v minulém videu), ale skrze SLUCH. Mít tuhle zkušenost rozpadnutí rozdílu mezi Já a Okolí je velký dar, který k nám obvykle přichází náhodou a často ve velkém stresu. Dává nám úlevu. Najednou není nic vnějšího, co nás má možnost ohrozit. Stačí se jen rozpomenout. Vrátit se  zpět k vědomí podstaty toho, jak to je.

  • Vysvětlení videohádanky. A opět nejen pro případ, že byste ten AHA moment přehlédli :-) Dozvíte se hlubší souvislosti.

  • A ebook  Zamiřte do svého středu a najděte tam rovnováhu (aneb jak si nenechat podrážet nohy)Jde o třetí ze série ebooků věnovaných 5 elementům (dřevo, oheň, země, kov, voda). Jeho tématem je právě onen střed mezi protiklady. Rovnováha mezi dvěma extrémy. Udržet tuto rovnováhu je zásadní – pro nás samotné i globálně. Najdete v něm 10 článků o tom, co všechno nás z rovnováhy vychyluje a co je potřeba si uvědomovat, abychom si nenechali tak snadno podrážet nohy. Jak propojovat protiklady, abychom se nedostávali do konfliktů, jak nalézt ten svůj střed, jak přestat bloudit, pohnout se z místa a zamířit tou nejkratší a nejjednodušší cestou za vnitřní spokojeností a klidem.

(Mimochodem, pokud již ebook elementu ZEMĚ máte, napište mi. Ráda Vám kromě ZEMĚ, která přijde automaticky, ještě dodatečně pošlu jiný z oné pětice. Každý z nich totiž popisuje, jak naše základní potřeby – svobodu, lásku a radost, klid a rovnováhu, sílu a odvahu – hledat v nepodmíněném neduálním Jiném světě).

Jakou hodnotu má pro Vás takový dárek?

Když chcete udělat někomu, koho milujete (sami sebe??), radost, a koupit mu dárek – kolik byste tak dali?? Ne, nelekejte se :-) Tolik po Vás fakt chtít nebudu :-) I když já osobně si těchto zkušeností vážím víc než čehokoliv, co mi kdy kdo koupil, nebo co jsem si koupila já sama pro sebe. Penězi se totiž zaplatit nedají. Ale jestli chcete, můžete mi poslanou částkou vyjádřit dík za to, co jsem pro Vás vytvořila. A sami sobě dát něco, co Vás snad minimálně potěší :-)

» Obdarujte i sami sebe (90 Kč) «