Někdy už ani ta káva nezabere… a čchi kung zatím bohužel málokdo zná…

Někdy je pít jednu kávu za druhou, abyste mohli dál pracovat, jako popohánět vyčerpaného otroka bičem…

Nejsmutnější na tom ale je, že už většinou ani nevíme, jaké to je, cítit se opravdu plní energie.

I s tím může pomoci čchi kung (umění práce s energií) a já vám teď řeknu jak.Zuzka Skotáková (Aves Passeri)

Instruktorka čchi kungového stylu Orel v hnízdě s 10 letou praxí

Čchi kung různých stylů cvičím cca 20 letNíže si můžete přečíst pár základních informací a pak už mi jen stačí napsat o pár praktických videí, abyste nemuseli jen číst, ale pro svou energii rovnou něco udělat. A ideálně se pak umění práce s energií (čchi kung) věnovat pravidelně a hlouběji. Je spousta jednoduchých způsobů, jak se cítit líp, které většina lidí nezná a nevyužívá. A to je velká škoda. 

ČCHI KUNG NEVYČERPÁVÁ (na rozdíl od většiny pohybových aktivit)

  • Čchi kung se může stát základem všech vašich pohybů, pomalých i rychlých. Základem chůze, základem běhu i nejrůznějších sportů. Efektivně a uvolněně.
  • Čchi kung vás naučí i jak sedět nebo stát tak, abyste mohli uvolnit napětí v těle, které vám krade energii. (A zároveň posílí svaly, jejichž úlohou je udržovat postavení těla, které nejspíš moc nevyužíváte.)
  • Čchi kung nezatěžuje klouby, nenatáhne vám svaly, tohle není sport, je to laskavá péče o vaše tělo, o vaše vnitřní orgány. A to vše se vám pak vrátí v přesně těch pohybových aktivitách, které chcete naplno dělat. A i v každodenním životě.
  • Umí zklidnit vaši mysl, vyladit ji radostnější, uvolněnější vlnu nejen skrze meditativní pohyb. Součástí stylu Orel v hnízdě jsou i vizualizace, meditace a různé druhy práce s myslí

Mně pohyby pomáhaly zklidnit se, když jsem měla malé dítě, a zpomalit ten svůj úprk bývalé sprinterky….

NAPIŠTE SI O TRÉNINK 1. POHYBU ORLÍHO ČCHI KUNGU A  MEDITACI VELKÝ ÚSMĚV

ČCHI KUNG NABÍJÍ (aniž by to bylo na úkor něčeho jiného)

  • Čchi kung skrývá jeden drahokam, o kterém mnoho lidí neví, – postoje.
  • Čchi kungové postoje jsou typickým příkladem toho, že to, do čeho se nám nechce, nám může hodně dát. :-)
  • Čchi kungové postoje mají schopnost vás energií nabít, zatímco čchi kungové pohyby a práce s myslí vás učí energii probudit (najednou máte víc, než jste si mysleli, že máte) a neplýtvat jí.
  • Čchi kung vás díky postojům učí zastavit, nehonit se, postupně objevovat, že to, co vám přišlo těžké, je čím dál snadnější. Že to, co vám přišlo nudné, je plné zajímavých vnitřních dějů. Učí vás ustát to, co byste si nikdy nemysleli, že zvládnete.
  • A za to vás obdaruje energií žít s lehkostí, kterou jste ještě nejspíš nezažili, pevní, zakořenění, klidní a uvolnění. Nebude tak snadné vás vyvést z rovnováhy. Budete mít mnohem víc síly ustát životní bouře.

Mně postoje hodně pomohly tam, kde jsem už psychicky nemohla…

NAPIŠTE SI O NÁVOD NA NEJJEDNODUŠŠÍ POSTOJ V ORLÍM ČCHI KUNGU

A kdo ví, možná vás Orel v hnízdě zaujme a vy se rozhodnete využít poslední šance v tomto školním roce se jeho základy naučit??

Odpolední kurz středa 17.30-19.00 u Výstaviště

Ranní kurz pátek 9.30-11.00 v centru

 

Ráda vám pomohu cítit se líp. :-)

Zuzka