MÁTE NĚKDY POCIT, ŽE PLAVETE NEJEN V ANGLIČTINĚ, ALE TAK TROCHU I V ŽIVOTĚ?

Celkem to jde, úplně se netopíte, ale možná se chcete cítit při konverzaci jistější v kramflecích? Víc se rozmluvit? Rozšířit si zas o něco slovní zásobu, tentokrát v tématech, o kterých se v hodinách angličtiny většinou nebaví, ale vás zajímají? Jenže na ně v tom každodenním shonu nemáte tolik času. Zažít lekce, které by vám daly víc než jen gramatiku a slovní zásobu, ale otevřely by vám tak trochu Jiný svět? Neduální svět nepodmíněného a neočekávaného?

Zdroj naší vnitřní svobody, radosti, klidu, spokojenosti a (sebe)jistoty. Už jste o něm slyšeli?

Chcete?

Připravila jsem pro vás zbrusu nový kurz

vyberete si skupinový v centru Brna, nebo individuální online verzi?

1x TÝDNĚ ~ 10 LEKCÍ ~ 90 MINUT ~ ZAČÍNÁME V TÝDNU OD 25.9.

 

Speciální témata osobního a duchovního rozvoje
(Nonduality awareness, Kiloby Repression Inquiries, Clear mind and calm emotions)

Konverzace ~ Rozvoj poslechu ~ Pilování gramatiky podle potřeby

Vhodné pro mírně pokročilé až pokročilé, kteří se chtějí naučit VÍC NEŽ jen anglicky

 

Nacházejte skrze cizí jazyk radost (joy) v životě takový, jaký je.

Ať svítí slunce, nebo padají kroupy.

Radost, vnitřní klid a svoboda.

EN-joy your life!

 

JAK TO BUDE PROBÍHAT?

Kurz začne 10 lekcemi, jestli vás nový jiný přístup chytne, můžeme pokračovat dál.

Úvodní lekce bude konverzační a seznamovací, předem dostanete otázky, na které si můžete připravit odpovědi dopředu, když budete chtít. :-) Seznámím vás i s tím, co jsou Kiloby Inquiries, neduální učení Ruperta Spiry a jak vypadá meditace vipassana a Goenkovy desetidenní kurzy, které je možné navštívit kdekoliv na světě v angličtině, jen za dobrovolný příspěvek. Už z první lekce si odnesete spoustu nové slovní zásoby a inspirace.

Další dvě až tři lekce budeme věnovat Kiloby Inquiries, tj. technikám, jak speciálními otázkami přimět naše nevědomí, aby nechalo vyplout na povrch to, co je v nás potlačené. Strach, pocity nedostatku nebo viny, aj., zkrátka to, co nám negativně ovlivňuje život bez našeho vědomí. Samozřejmě se naučíte i to, jak to potlačené zpracovat.  Budeme trénovat poslech (videa) a tvoření otázek. A rozšiřovat slovní zásobu.

Další dvě až tři lekce budeme věnovat neduálnímu učení Ruperta Spiry, tj. jinému způsobu vnímání podstaty sebe sama a světa kolem nás a nástrojům, jak se v životě zbytečně netrápit. Budeme pracovat s texty, mluvit o nich a svých zkušenostech. I zde budete mít k poslechu připravená videa.

Další dvě až tři lekce budeme věnovat vipassaně a Goenkovu kurzu tohoto druhu meditace. Budeme pracovat s texty, ale budeme i mnohem víc pracovat s vedenými meditacemi. Každý z vás si bude moci připravit svou a provést nás jí, když budete chtít. Ideální způsob, jak si natrénovat plynulou angličtinu. :-)

Závěrečná lekce shrne to, co jsme se během 10 lekcí naučili. Slovní zásobu, gramatiku i témata a zkušenosti. A otevře prostor dalšímu pokračování, jehož témata budete moci navrhnout sami dle toho, co inspiruje vás nebo s čím se chcete blíž seznámit.

Součástí každé lekce bude krátká meditace na zklidnění a naladění na probíraná témata.

 

CO SI DÍKY (ÚVODNÍM) 10 LEKCÍM TEDY ODNESETE? 

Spoustu nové slovní zásoby u témat, která vám pomohou žít spokojenější a radostnější život.

Schopnost anglicky komunikovat, vyjádřit své myšlenky, prožitky, nápady a emoce. Možná pochopíte nějaké gramatické špeky v angličtině a začnete je i používat??

Kromě angličtiny se začnete učit zpracovávat své nepříjemné zkušenosti a dívat na svět kolem sebe jinak – neduálně. Získáte díky tomu přístup k nepodmíněné radosti a svobodě. K vnitřnímu klidu a rovnováze, které právě v neduálním Jiném světě nepodmíněného a neočekávaného leží. Tam, kde svému štěstí neklademe žádné překážky.

A cokoliv, co vás bude zajímat, a co vám mohu ze své mnohaleté zkušenosti předat.

 

CHCETE ZJISTIT, JESTLI JE ANGLIČTINA JINAK PRO VÁS?

Napište si o Dotazník, díky kterému zjistíte, jak na tom s angličtinou jste.

Zda vám vaše úroveň stačí, abyste kurz zvládli, a zda vás zaujmou témata, kterými se budeme zabývat.

Odkaz najdete na konci stránky.

 

KDO VÁS BUDE UČIT?

Zuzka Skotáková

lektorka Aj a čchi kungu (20 let zkušeností z jazykových škol i soukromě)

autorka několika e-knih (Žít je umění milovat, Rozhodněte se, jaký život chcete žít aj.)

autorka několika online projektů (Mimoňská cesta do Jiného světa, Jak se s tím mám smířit?, STROM ŠTĚSTÍ)

Miluji cizí jazyky! A v tom, jak učím, je to znát. Na univerzitě jsem studovala angličtinu, arabštinu a francouzštinu. A jen tak pro radost italštinu, španělštinu (tu i v Granadě) nebo svahilštinu a čínštinu. S každým jazykem se mi otevíral nový svět a jiný způsob jeho vnímání. Možnost nahlížet na naši společnou Zemi evropskýma, americkýma, africkýma i asijskýma očima. A ve chvíli, kdy jsem se hlouběji ponořila do duchovního rozvoje, jsem si uvědomila, že i zde jde hlavně o touhu myslet jinak, vnímat jinak, jednat jinak. Že je potřeba to nevzdávat, i když vám to nejde. Že to chce snahu a čas. Uvolnit se. Být hravější. I díky čchi kungu, který umí uvolnit tělo a stres, uklidnit i koncentrovat mysl, vyladit emoce i nabít energií, abychom měli dost sil vše zvládat. A dnes totéž učím i druhé.”

 

 CO O MÝCH MÝCH BĚŽNÝCH LEKCÍCH ŘÍKAJÍ MÍ STUDENTI?

Několik let jsem stagnovala na stejné úrovni angličtiny. Až se Zuzkou se moje slovní zásoba a znalosti začaly opravdu zlepšovat. Díky jejímu individuálnímu přístupu, kdy je lekce prakticky „šitá na míru“, se na každou hodinu těším. Zuzku můžu vřele doporučit, jak úplným začátečníků, tak pokročilým.“

Kateřina Kolbabová, pokročilí

Zuzka si jako lektorka našla na kurzu angličtiny  rychle cestu k nám dříve narozeným. Odpadl stres, když jsme všechno hned nepochopili, a její hodiny angličtiny byly nejen seznamování se s cizím jazykem, ale i pohoda a dobrá nálada. Zuzka není jen báječná lektorka, která naučí,  ale i hodný a laskavý člověk s pozitivním myšlením.“

Jarka, mírně pokročilí.

Vždy se mi líbila angličtina a přála jsem si aspoň trochu se ji naučit a také rozumnět, co kdo říká. Několikrát jsem se přihlásila do kurzu angličtiny do různých jazykových škol, ale v každém kurzu jsem vydržela maximálně jeden rok. Do lekcí jsem chodila ve stresu, že nestačím zvládnout učení a že se ztrapním… poznala jsem několik milých lektorů. Asi před 4 roky naši skupinu začala vyučovat paní lektorka Zuzka. Hned po prvních hodinách angličtiny bylo jasné, že je to ta nejlepší lektorka, kterou jsem kdy poznala. Výuka angličtiny mě začala moc bavit a těšila jsem se na každou novou hodinu. Zuzka je velice milá, vstřícná a ochotná. V každé hodině srozumitelný výklad, perfektní vedení a hlavně všechno, co bylo do hodiny potřeba, bylo skvěle připravené. Cokoliv jsme probírali nového, nám vysvětlila tak, abychom to my studenti staršího věku pochopili. V případě, že jsme něco nechápali, ochotně se k učivu vrátila a znovu vše vysvětlila. Výuka probíhala příjemnou formou a v přiměřeném tempu… Nebylo to vždy jednoduché, ale postupem času, když se aspoň trochu rozpovídáte a částečně rozumíte, tak to potěší. Zuzku vřele doporučuji, protože je úžasná lektorka.

Marie Crhová, mírně pokročilí

 

CHCETE SE UČIT ANGLICKY JINAK NEŽ OBVYKLE?

  1. Vyzkoušejte si ještě před kurzem, zda vám úroveň vaší angličtiny bude stačit na témata a konverzace, kterými se budeme zabývat. Odkaz na DOTAZNÍK najdete na konci stránky. Pokud zvládnete odpovědět na všechny otázky, kurz zvládnete. Pokud vás poslední tři otázky zaujmou, kurz je pro vás ten pravý.

  2. Pak se sejdeme osobně (nebo online) a zjistíme, jestli si sedneme. Prohodíme pár vět česky, pár anglicky. Mé kurzy angličtiny totiž nikdy nejsou jen o jazyku, ale jsou i příjemným setkáváním. 90 minutami pohody, radosti, ale i vzájemné inspirace uprostřed shonu. Já se na každou lekci nesmírně těším a mí studenti se těší také.

  3. V týdnu od 25.9. 2023 se sejdeme na první společné lekci. Individuální, nebo skupinové.

  4. Lekce budou mixem práce s textem a konverzace. Když narazíme na nejasnosti nebo nepřesnosti v gramatice, budeme se věnovat i jí. Dojde i na meditaci a různé druhy práce s myslí a s emocemi. Budou i domácí úkoly! Tam si budete cvičit na videích poslech. Na společné lekci pak budeme debatovat o tom, co zajímavého jste se dozvěděli.

  5. Když vás takové lekce angličtiny chytnou a už se nebudete chtít pustit, budeme pokračovat po úvodních 10 lekcích dál. Lekce budou dál rozvíjet to, čím jsme se zabývali, ale přizpůsobím je případně i vašim zájmům a typům na další seberozvojové techniky a autory.

Láká vás takový kurz? Uděláte ten první krůček nejen k lepší angličtině, ale i ke spokojenějšímu životu??

 


CENA A ČCHI KUNGOVÝ BONUS

Skupinový (max. 5) kurz v centru Brna – 3210 Kč/10 lekcí v délce 90 minut + home listening practice

Individuální kurz online – 7000 Kč / 10 lekcí

(K dispozici různé odpolední i dopolední termíny viz DOTAZNÍK)

pro zájemce je součástí kurzu podpora v každodenní meditaci (English affirmation meditation)

BONUS

50 % sleva na kurz čchi kungu pro začátečníky (Brno, středa 17.30-19.00)


DOTAZNÍK – OTESTUJTE SE

Níže najdete odkaz na anglický Dotazník s 11 otázkami.

Pokud na ně zvládnete anglicky odpovědět (můžete občas použít i slovník), kurz zvládnete. :-)

První dvě stránky mi řeknou, jak umíte používat přítomný, minulý a budoucí čas a mluvit o tom, co vás zajímá a co jste zažili.

Důležité jsou i poslední 3 stránky s 3 krátkými texty týkajícími se témat, kterými se budeme v kurzu zabývat. Možná nebudete rozumět všemu, ale už zde se můžete začít učit novým slovíčkům. Nenechte se případnou náročností zaskočit. Stačí, když se v otázce zorientujete a zvládnete na ni odpovědět.

A od září se pak můžete začít učit anglicky jinak…

 

ANGLIČTINA JINAK – VYPLŇTE SI DOTAZNÍK 

(Odkaz na Dotazník vám dorazí do e-mailu. Až najdete chvilku na jeho vyplnění, bude vás tam očekávat. Ideální je ale vyplnit jej hned, až vám dorazí do schránky. Na jeho konci najdete i termíny, ze kterých si můžete v dané chvíli vybrat.