Být sám sebou? Kdo by si to nepřál? Pokud chcete vědět, co na té cestě za „osvobozením prince/princezny” tak často přehlížíme, dobře se usaďte a začněte číst. Je toho spousta! Neděláte na té cestě někde chybu i Vy?

V prvé řadě musíme (logicky) pochopit, KDO vlastně jsme.  Ale tady děláme obvykle vysloveně botu…

A v druhé řadě v sobě musíme najít SVOBODU být tím, kým jsme. A tady začíná ta pravá zábava…

Níže najdete 12 témat, na které na téhle cestě můžete narazit a ve kterých se obvykle chybuje.

Můžete si vybrat, které je TO VAŠE.

 

12 TÉMAT, KDE MŮŽEME SEJÍT Z CESTY

 1. Nevíme, kdo vlastně jsme
  (Rozsáhlé téma, na které je možné se dívat z mnoha úhlů pohledu. I pokud ještě nevíte, jaká je vaše podstata, a neumíte ji v sobě ještě ani poznat, ani více či méně prožívat, můžete se pro začátek podívat jinak na své dětství. Skrývají se v něm totiž ozvěny toho, kým jste. Ne pouze traumata.)


 2. Pleteme si Svobodu se svobodou
  (Ta skutečná Svoboda je totiž uzamčena klíčem k našim 13. komnatám. Často si myslíme, že nám jde o svobodu, ale přitom nám jde jen o to, abychom mohli dělat, co nám vyhovuje, a ostatní ať se s tím nějak vyrovnají. )


 3. Chováme se jako pochodující mrtvoly
  (V testu Jste vůbec naživu? se jen málokdo dostal ze sféry mrtvých a zombie mezi živé. Děsíme se smrti, místo abychom ji požádali o pomoc, když je potřeba. A zároveň si pleteme „užívání života“ s marněním života.)


 4. Toužíme jen po tom, co nám dělá dobře
  (A přitom jsou to právě ty náročné chvíle, kdy můžeme poznat to nezničitelné v nás. Svou pravou podstatu. To, kým opravdu jsmeVčetně svobody a vnitřní síly tím konečně být. No kdo by právě TOHLE nechtěl??)


 5. Pleteme si Lásku se zamilovaností a připoutaností
  (Láska se neptá kdo koho a proč. Láska miluje a umí v nás tím probudit klid uprostřed bouří. Otevřít nám nejen srdce, ale i oči. Láska nikomu a ničemu neotročí a nikdy pro „lásku” neobětuje svou vlastní podstatu – vnímání hodnoty toho, co je. Druhých i sebe.)


 6. Uniká nám krása neočekávaného
  (Někdy tak moc všechno plánujeme, že náš život je spíš sledem vyplněných a zklamaných přání než sledem překvapení a zázraků. Skutečná Svoboda jde ruku v ruce s otevřeností, ale otevřenost často není to, co si představujeme, a proto se zbytečně trápíme.)


 7. Motivace se podobá spíš motivaci cukrem a bičem
  (Ať už jde o motivaci vnější, nebo vnitřní, všimli jste si, že vždy je tím, co nás pohání, touha po tom, co se nám líbí, nebo strach z toho, co je nám nepříjemné? Taková motivace je ale v přímém rozporu s naší svobodnou a otevřenou bytostí.)


 8. Nechápeme důvěru správně
  (Je pak samozřejmé, že ji snadno ztrácíme a špatně nalézáme. Ale kdo sebou ve vodě života mlátí, ten se nakonec vysílením utopí. Umíte se na ni s důvěrou položit, i když ještě třeba nejste tak dokonalí a vytrvalí plavci, jak byste rádi?)


 9. Nechápeme ani změnu správně
  (Ty správné změny umíme udělat jen jako svobodná bytost, která není motivovaná cukrem a bičem. Tady se na té cestě velmi často na dlouho zasekneme a změnám se buď bráníme, nebo si je vynucujeme. Nevíme, co to opravdu znamená přijmout věci, jak jsou.)


 10. Pleteme si totiž změnu a vzdor
  (A ne každý vzdor je legitimní. Když ztrácíme důvěru v sebe i v Život, snadno přehlédneme, že změna spočívá v něčem jiném než ve změně druhých nebo dané situace. Babočku v otakárka nevmanipuluješ.)


 11. Poklonkujeme tomu, co nás ničí
  (A co to je? To, co se nás snaží chránit, ale je to jen malé zraněné vyděšené dítě. A je hloupost skákat, jak píská. Snaží se nám namluvit, že tohle jsme my. Ale je to jen destruktivní mechanismus, zatímco naše podstata je úplně jiná.)


 12. Nevíme, kudy vlastně vede cesta ke štěstí
  (Protože štěstí hledáme tam, kde není. Protože jsme možná slyšeli o zlaté střední cestě, ale v praxi narážíme na to, že vlastně spočívá v propojování protikladů. Třeba jak respektovat sám sebe a zároveň druhé? A skrz podobné koány ta cesta vede.)

 

  CHCETE SI TEST „JSTE VŮBEC NAŽIVU?” TAKÉ VYZKOUŠET ??  

(Přidáte se mezi těch pár plných života? Mezi zombie? Nebo snad mezi upíry??)

Ale HLAVNĚ – zaujaly vás témata a chcete se o tom, jak vlastně lépe na ně, zjistit víc?