Zažili jste to někdy? A s tím i ten vnitřní klid, který vás najednou jako by zahalí? Pokud ano, možná si jej rádi připomenete. A pokud ne, možná je v sobě rádi objevíte a naučíte se ve čtyřech krocích (a týdnech), jak se na něj naladit, kdykoli budete chtít. Opravdu z hloubi duše chtít. Chcete? A proč byste to případně vůbec měli chtít?

Možná proto, že se chcete přestat pořád něčím trápit? Poslouchat pořád ty stížnosti ve své hlavě a pořád čekat, že se někdy něco změní? Žít v neustálém strachu, napětí a stresu z toho co bylo, nebo co zas bude? Toužit a snít. A třeba zkoušet i různé způsoby, jak si své sny vyplnit.

Zastavme tenhle krysí kolotoč útěku před něčím a honby za něčím. Zastavme na chvíli čas a ponořme se hlouběji, do neduálního světa, kde logicky všechny vnitřní i vnější konflikty utichají.

Měsíční „Návrat do ticha v nás“ využívá starobylé moudrosti Tao-te-ťingu a neduálních učení a týden za týdnem vás svými úkoly povede k tomu onen pocit zažít. Možná zpočátku jako takový záblesk. A možná jako jednoduchý návod, jak za tím světlem jít postupně dál. Tao-te-ťing mě v posledních měsících fascinuje. Možná jste jej četli, ale on nabízí mnohem víc než četbu. Ráda vás na tu cestu taoistickou moudrostí vezmu s sebou. Chcete vědět, co vás na ní během 4 týdnů čeká?

TICHO – VNITŘNÍ MÍR – ŠTĚSTÍ – UVOLNĚNÍ

tao, jin, jang

  • Tyto 4 důležité kvality budeme vnášet během následujících 4 týdnů do našeho života a budeme se je učit postupně prožívat a víc a víc prohlubovat, aby nám déle vydržely :-)

  • Každé z nich budeme věnovat celý týden a využijeme k tomu články jednotlivých kapitol (1.-4.) Tao-te-ťingu a jednoduché cvičení.

  • Budete mít možnost se seznámit nejen s obsahem dané kratičké kapitolky, ale i s nejrůznějšími jejími výklady a s tím, co to pro vás osobně může prakticky znamenat. 

V rámci Měsícní cesty do ticha v nás vystavíme z jednotlivých kapitol cestu do většího vnitřního klidu typicky taoistickým kruhovým způsobem. Tam, kde na začátku začneme, tam na konci skončíme. Jen to ticho může být po měsíci tišší o vnitřní klid, hlubší štěstí a větší uvolnění.

 

CO PŘESNĚ VÁS ČEKÁ?

  • Pondělní emaily s odkazem na článek o dané kapitole Tao-te-ťingu a praktickým úkolem na celý týden.

  • Můžete mi kdykoliv napsat, pokud byste měli otázky nebo nejasnosti. Do 24 hodin (kromě víkendu) vám odpovím :-)

  • Sdílení vašich zkušeností se mnou na konci týdne či v pondělí. Ráda s vámi proberu vaše zkušenosti. Díky Mimoňskému Speciálu vnímám, jak užitečné to pro vás může být :-) Ráda vám budu i zde nápomocná, abyste tématům co nejlépe porozuměli a abyste si ze ztišovačky odnesli co nejvíce ztišení :-)

 

KURZ MÁ JASNĚ DANOU STRUKTURU 4 TÉMAT

Tématům týdne jsem dala anglické názvy. Proč? Protože anglické „enjoy” dokonale vyjadřuje onu radost (joy), jejíž zdroje budeme celý měsíc odkrývat. Typický překlad „užívat si” máme spíš spojené s užíváním si něčeho vnějšího, po čem někdy tak moc toužíme. Ale v neduálním světě se obracíme dovnitř ke zdrojům, které máme vždy k dispozici.

1. týden – Enjoy the Silence (Užijte si ticho)

První týden se ponoříme do ticha naší mysli. Nebudeme se ale učit meditovat :-) Budeme pátrat po naší prvotní zkušenosti a věnovat se něčemu realističtějšímu než jsou myšlenky. Nepotřebujete si k tomu hledat tiché místo. Nemusíte se přemáhat ani minutu do nehybnosti. Můžete se to učit kdykoli budete mít chuť a příležitost.

2. týden – Enjoy the peace (Užijte si klidu) 

Anglické peace (mír) v sobě nese důležitou zprávu – poukazuje na onen okamžik, kdy ve vás utichne vyčerpávající vnitřní boj. Konečně se dokážete uvolnit a nebojovat sami se sebou, s druhými a s tím, jak se věci mají. Pojďme tedy využít tento týden k tomu přestat si tolik stěžovat a najít v sobě díky tomu onen klid a mír :-)

 

3. týden – Enjoy the happiness (Užijte si štěstí)

Zde mluvíme o štěstí, které se v nás rodí ve chvíli, kdy přestaneme být závislí na tom, aby se svět řídil podle našich tužeb a představ. Pak jsme opravdu svobodní. Pojďme tedy tento týden využít k tomu dát sami sobě to, co nás udělá šťastnými. Budete mít možnost sáhnout si na štěstí uvnitř vás, abyste se pak měli k čemu kdykoliv vracet.

 

4. týden – Enjoy the relaxation (Užijte si uvolnění)

Žijeme často ve velkém napětí a vypětí. Jak moc vás již ovládl stres, poznáte podle toho, jak zatuhlé a napjaté je vaše tělo. A jak nepružná je vaše mysl. Pojďme tedy tento týden věnovat uvolňování toho zatuhlého v nás. To je ostatně typický projev tao, jak zjistíme. Zaměříme pozornost na ten nejjednodušší způsob, jak se se cítit uvolněně a tedy spokojeně a v bezpečí, který bohužel obvykle přehlížíme.

Na konci neduální ztišovačky, té cesty do ticha v nás, kdy i jako by se čas zastavil, se opět vrátíme do onoho ticha na začátku, ale bude nejspíš mnohem tišší :-) Proč? Protože se během měsíce budete učit ztišit svou mysl plnou myšlenek a hodnocení i své srdce plné tužeb.

 

CO NA KURZ ŘÍKAJÍ MINULÍ ÚČASTNÍCI?

Průběžně procházím Jiným světem už třetí rok a stále objevuji nové a nové výzvy. Tao a „ztišovačka“ je pro mne jiný pohled na tento způsob myšlení, stejně jako Jiný svět mi ladil s učením Toltéků, které mě zaujalo už před nějakými dvaceti lety. Asi není náhoda, že se tolik učení ubírá podobnou cestou celkového zklidnění, plynutí, nekomentování a nehodnocení a posléze k vnitřnímu štěstí, které nezávisí na nikom a na ničem. Co mi ztišovačka dala? Velký objev, jak obrovský hukot komentářů a hodnocení má člověk v hlavě a jak si tím škodí. A jak těžké je ten hukot ztlumit, tím spíš utnout. Pokud se mi na chvíli ten včelín podařilo ztišit, byl to nádherný pocit. Ve spojení s ukotvením v tady a teď vynikající kombinace. Jana V.

Jak u mne fungovala ztišovačka???  Nu, myslím, že docela dobře. Víš, myslím si, že tyto čtyři maily nezmizí v propadlišti dějin. Naopak, budu se k nim vracet, stejně tak, jako budu sledovat Tao-te -ting na tvém blogu. Dá se přečíst za pár chvil, ale takové čtení nemá smysl. To je také na dlouhou trať. Když už myslím, že vím, vrátím se o řádek zpět a zase je tam něco k zamyšlení. Jsou prostě knihy, jejichž platnost nekončí. Každá generace, pokud chce, má co čerpat. Pat

 

NA KOLIK SI CENÍTE POHODU A KLID?

Já vím, něco takového je neocenitelné. Někdy se toho kolem nás a v nás děje tolik! A jednorázová úleva v podobě odpočinku, wellness nebo zábavy s přáteli nad sklenkou vína nebo v kině vám už možná nestačí. Třeba vám Neduální cesta do ticha v nás pomůže, protože není jednorázová, ale trvá celý měsíc! Podpoří vás. A bude vás učit první krůčky, jak onu pohodu a klid dosáhnout uvnitř vás. Kdykoliv si uvědomíte, že o ni opravdu stojíte :-)

Nacenila jsem ji stejně jako sama přibližně platím měsíčně za online kurz Tao-te-ťingu s Brucem Frantzisem. A tam jde pouze o komentáře ke 4 kapitolám s praktickým cvičením, bez nějaké zpětné vazby se samotným Brucem. A bez struktury podobné mému kurzu.

 

CENA: 400 Kč

Získáte za ni mou osobní podporu na cestě za oním tichem v nás. Pohled do neduálního Jiného světa skrze starobylou moudrost Tao-te-ťingu. A samozřejmě 4 tipy na to, co můžete celý týden dělat, abyste k onomu tichu a pohodě byli blíž a blíž.

 

PROČ ZROVNA SE MNOU?

Průvodcovství bývala má oblíbená práce :-) Ale hlavně – neduálním učením se věnuji již mnoho let. Teoreticky i prakticky.

Teoreticky již od dob studií arabistiky (súfismus) a religionistiky (židovská a křesťanská mystika, východní učení včetně taoismu). Spirituální vývoj a neduální učení bylo i tématem mé (rozpracované) disertace. A prakticky již cca 12 let. Za své hlavní neduální učitele, za kterými jsem byla i osobně, považuji Ruperta Spiru (advaita) a Namkhai Norbu Rinpočheho (dzogčhen). A Bruce Frantzis, mimo jiné učitel taiji a čchi kung se, jak se zdá, stal mým hlavním taoistickým průvodcem.

Sama praktikuji čchi kung (styl Orel v hnízdě), který i sama učím, a možná právě proto, mě jeho výklad tak oslovuje. Je mnohem hlubší než jiné. A umí propojit taoistické, buddhistické i advaita náhledy. A jako lektorka angličtiny nemám problém s jeho výklady a překlady pracovat.

Neduální učení je také v pozadí ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ, jehož jsem autorkou a jehož 50 tématy procházím letos již posedmé. Jde o praktický detailní návod na to, jak onen neduální Jiný svět chápat a hlavně žít. Protože je to jako pronikat do cizí kultury, učit se zcela jiný jazyk se zcela jiným úhlem pohledu na svět a chováním. A proto jsem připravila i spoustu dalších online programů (např. Mimoňská cesta do Jiného světa), e-knih (např. Žít je umění milovat – záchranný kruh ve chvílích nejistoty), ebooků a videí s neduálními zkušenostmi (např. neduální videohádanky), které nám na té cestě mohou pomoci. A Tao ztišovačka je jedním z těchto online programů.

 

CHCETE SE PŘIHLÁSIT?

První kurz roku 2020 začínáme již v pondělí 27.1. 2020 ve 12.00!

» Chci se vydat na cestu do ticha « 

Po zaplacení budete automaticky zařazeni mezi účastníky a v pondělí v poledne vám přijde první email. Pokud byste to do pondělního poledne nestihli a chtěli si ztišovačku s námi dát i tak, mohu vás do ní ručně nejpozději do středy ještě přidat.

 

Váháte? Máte nějaké otázky?

A proč je to za peníze? Neměly by se duchovní nauky dávat zdarma?
Mnoho jsem dostala zdarma a ohromně si toho vážím. I já toho tedy na svém blogu (na obou) nabízím spoustu zdarma. Stovky, ne-li již tisíce článků, dva měsíční kurzy i celý roční program. Myslím, že každý má mít možnost touto cestou jít. Ale jejich příprava je velmi časově náročná! Navíc čím více času mám já sama možnost se této cestě věnovat, tím hlouběji mohu jít a tím cennější je to, co mohu nabídnout zas vám. A proto jsem vděčná všem, kteří se rozhodnou koupit některou z mých e-knih, nebo vstoupit do některého z mých placených online programů. Tato podpora je pro mě důležitá a vy za ni dostáváte něco cenného. Kdy jste naposledy dostaly za 400 Kč celý měsíc potravy, radosti, uvolnění? Té vnitří, která nevyprchá, když odejdete z restaurace či kina apod. :-)

V čem se tenhle měsíční kurz liší od všech těch dalších ezo a meditačních kurzů?
Meditační kurzy jsou velmi užitečné, pokud chcete objevit to ticho a klid v nás. Pokud vás láká poslouchat nahrávky, relaxovat nebo poznávat své podvědomí, je to lepší, než žít ve stresu. Během tohoto kurzu a během tohoto měsíce klasicky meditovat nebudeme, a přece to ticho můžete najít v každodenních zkušenostech a během běžného chodu dne. Půjde nám o realitu a ne o myšlenky, ani o ty negativní, ale ani o ty pozitivní. Necháme celou představu pozitivní/negativní rozpadnout. Budeme se učit uvolnit nejen během meditace, ale teď a tady skrze nedualitu a díky vedení moudrosti Tao-te-ťingu.

» Chci vstoupit do kurzu «