Doufám, že uplynulých 8 dní pro vás bylo objevných i užitečných. Odpočívali jste, opečovávali jste se, ale zároveň jste i šířili úsměvy do okolí. Ještě nám chybí poslední krůček, poslední element. Opět se stačí zaměřit na pár ANO (na co se soustředit) a pár NE (čemu se teď vyhnout) a zjistit, co to s vámi za poslední 2 dny desetitýdenní výzvy udělá…

ANO

  • Buďte alespoň 1 hodinu denně sami

Opravdu sami, daleko od rodiny či přátel, i když třeba v městském parku. Neznamená to ale, že se sami vydáte na nákup nebo na finanční úřad. :-) Tato hodina (minimálně) vám má poskytnout čas věnovat se jen sami sobě. Číst si, meditovat nebo prostě dělat to, co vám pomáhá ze sebe setřást stres dne.

  • Vneste do svého dne řád a rytmus

Vodní období, kdy jste měli naprostou volnost jen tak plynout dnem, máme za sebou. Bylo to užitečné období, že? Nebo to ohnivé, kdy jste prostě reagovali spontánně ze srdce na své nápady. Energie se ale mění a jsou chvíle, kdy je pro nás řád a pravidelnost naopak důležitá. Jak to uděláte, je na vás. Můžete třeba vstávat ve stejnou dobu, nebo jíst ve stejnou dobu. Nebo něco dělat ve stejnou dobu podle svého diáře. :-) Dopřejte si díky tomu pocit jistoty. Ne pocit svázanosti.

 

NE

  • Držte se dál od davů a hlučných míst

Tyto 2 dny se zaměřte dovnitř a dopřejte si ten luxus nemuset vnímat tolik vnějších impulzů. Máte nyní šanci si všimnout, jak moc vás okolní energie ovlivňují. A tím také šanci začít se učit mít větší kontrolu nad tím, jak se cítíte.

  • Nehoňte se

Ano, tyto 2 dny zpomalujeme. :-) Dopřejte si vždy dost času na to, co děláte. Dopřejte si třeba dost času se ráno probrat. :-) Připravit se na celý den. Vyražte třeba do práce dřív, ať už samotný den nezačínáte ve stresu, že nestíháte.

 

Co si ještě můžete dopřát? Vyberte si, co vás osloví.

Obrazy těchto 2 dnů, které si můžete dát třeba jako pozadí počítače, jsou obrazy nebes. Ať již s oblaky či bez oblak, ale za denního světla. (A nezapomínejte, že i když jsou na nebi temné mraky, slunce nad nimi svítí stále.) Barvami těchto dnů je bílá, šedivá nebo stříbrná či zlatá. Můžete se jimi obklopit podobně jako obrazy. Můžete je i nosit na sobě. Proměňte třeba jeden stůl nebo jednu místnost v prostor nezahlcený věcmi. Žádný velký úklid, prostě jen schovejte věci do šuplíků či skříní (nebo vyhoďte, co už nepotřebujete), abyste vytvořili volný prostor nezahlcený zbytečnostmi. (Slyšeli jste o tom, že ve feng shui právě toto slouží k rozproudění energie pěti elementů v prostoru?) Udělejte si seznam svých úspěchů za uplynulý rok nebo i od narození a dodejte si tak trochu sebevědomí. Jste dobří, víte to? :-) A nezapomínejte na vděčnost. Také si můžete udělat seznam věcí, za které jste vděční. I drobnosti platí. :-)

I tyto poslední dva dny prostě důvěřujte a nezapomínejte jít do akce. A hlavně nezapomínejte, že děláte to nejlepší, co v dané chvíli můžete! Neposlouchejte ten tichý hlásek ve vás, který vám bude říkat, že jste toho mohli udělat víc. Element KOV vás může naučit ještě jednu důležitou lekci – netrápit se tím, co mohlo být, ale přijímat věci tak, jak jsou. Jedno velké umění – uvolnit se v tom, co je. :-)