V minulém kroku jsme vyživovali element VODA. Sice pouhé 2 dny, ale i tak – cítíte se aspoň trochu odpočinutější a vyvázanější z života pod bičem svého diáře a povinností? Čím víc to tak vnímáte, tím snadnější pro vás bude dodat energii elementu DŘEVO. To jest dodat energii růstu. A to rychlému. Užijte si i tyto dny naplno! Opět se stačí zaměřit na pár ANO (na co se zaměřit) a pár NE (čemu se teď vyhnout) a zjistit, co to s vámi za pouhé 2 dny udělá…

ANO

  • Běžte min. na 30 minut každý den do přírody

Ideálně poblíž stromů. Nemusíte jít hned do lesů (i když to by bylo ideální). Stačí se jít projít po okolí, nebo si sednout na zahradě nebo v parku pod strom (pokud to počasí dovolí). Třeba si čtěte. Kdyby bylo ošklivo, vyrazte třeba do skleníků botanické zahrady nebo zahrádkářských potřeb plných zelených rostlin. :-)

  • Napište si seznam toho, co chcete

Toho, co chcete. Ne toho, co byste měli, abyste si mohli odškrtnout krůček na cestě za svými sny (jako třeba uklidit, dokončit projekt apod.) Pište, co vám vaše srdce říká. Třeba „Chci žít na Bali. Chci si dát brambůrky. Chci zeleně vymalovaný pokoj.” Ten seznam by měl být hóóódně dlouhý. Jednotlivé položky k němu můžete postupně přidávat, kdykoliv vás něco napadne. Pokud se přistihnete, že máte pocit, si to nezasloužíte, že je to sobecké, že je to nereálné apod., danou položku si napište zcela jistě! :-)

 

NE

  • Nezůstávejte vzhůru po 23. hodině

Jsme jako příroda v průběhu ročních období. I v nás se energie proměňují, hodinu za hodinou. Elementu DŘEVO uděláte následující 2 dny dobře, když půjdete včas spát. :-) Pokud je to na vás moc brzy, snažte se vypnout TV, počítače a mobily alespoň v půl jedenácté, ať dopřejete svému tělu a mysli čas taky vypnout. :-)

  • Nepřizpůsobujte se beze slov druhým

Už víte, co chcete. Řekněte to, kdykoliv bude vaše okolí mít jiné plány, než jste si přáli vy. Ne, není to sobecké. Nechte se slyšet! Kdo ví, třeba druzí řeknou: „To je dobrý, to by nás nenapadlo.“ Nebo dojdete k nějakému zajímavému kompromisu. Nebo alespoň budete vědět, že jste tu sami pro sebe a svá přání, i když je zrovna u druhých neprosadíte.

 

Co si ještě můžete dopřát? Vyberte si, co vás osloví.

Tyto dva dny vyměňte obrázky vody za obrázky stromů a lesů. Ano, někdy je to až takto jednoduché. :-) Naše vědomí zaznamenává vše a propojuje to se vším, co v daných prostředích prožíváme, nebo s čím jsou archetypálně spojené. Bude vám následující dny připomínat, jakou energií překypuje jaro a lesy. I druh cvičení vyměňte za nějaké mnohem aktivnější. Zkuste překonávat své vlastní rekordy! Jestli máte možnost jít bubnovat, běžte. Nebo si vyberte divokou hudbu a vytancujte ze sebe všechnu nespokojenost nebo i vztek (funguje to velmi dobře :-)). Oblečte si tentokrát místo černé víc zelené. (To víte, příroda). Co se jídla týká, zkuste jíst aspoň tyto 2 dny opravdu zdravě (žádný fast food, žádná mražená či konzervovaná jídla, žádné cukry). Proč to pro sebe neudělat?

I tyto dva dny prostě důvěřujte celému procesu. Vše souvisí se vším. A k důvěře přidejme ještě jednu kvalitu – běžte do akce a zaznamenávejte si své úspěchy! Nedovolte ničemu, aby vám to tyto 2 dny stálo v cestě! Stejně jako rostlinka prostě vyklíčí a na to světlo se prodere. :-) Jsou to opět jen 2 dny, v připravovaném online kurzu budete moci jít do mnohem větší hloubky a dozvíte se nejen, co nejíst (ano, ani mražené!), ale také, co jíst, abyste v sobě ten drajv, co nyní pocítíte, ještě přiživili. :-)