Máte strach ze zubaře? Prý si stačí zpívat…

S tím přišla má desetiletá dcera! A já jen zalapala po dechu. No jasně!

Zrovna jsem jí cestou k zubaři vykládala, samozřejmě děsně moudře, jak už to tak rodičové umějí, že když chce tedy na umrtvení před vrtáním injekci, tak je dobré se nedržet vyděšeně za křeslo celá napjatá, ale uvolnit se a vydechovat. Že to nebude tak bolet. To zase kdysi učila moje matka mě, když jsem ještě byla předškolačka. V nemocnici před injekcemi po operaci slepého střeva. Využívám tuhle její radu již léta, i u zubařů. Pravda, používám i jiné fígle, abych si ten čas u zubaře trochu zpříjemnila, ale to sem teď nepatří…

A ona prohlásila, že si zpívá. Tak jistě, už jste někdy zpívali a přitom se nadechovali?? Nebo třeba zadržovali dech??

Dcerka velmi ráda zpívá. Její sen je stát se zpěvačkou. Jejím idolem je Lucie Bílá. Dokonce si prý na jejím koncertě (Lucie Bílé, ne mé dcery, ač se sborem měla vánoční koncert jen o pár týdnů později v té samé hale) potřásly děvčata pravicí. Tvrdil můj manžel, který byl s ní…

Zdá se tedy, že každý si přirozeně najde to své…

Týden předtím jsem měla sraz se svou spolužačkou ze střední a došla řeč i na zubaře, dentální hygienu, rovnátka a tak. Také máte pocit, že poslední dobou všechny děti chodí po rovnátkách a zubařích?? A také došla řeč na zubaře jako takové a jejich přístup k dětem. Potažmo pacientům.

Já nevím, jak Vy, ale já jsem po tomto rozhovoru musela naší doktorce (a samozřejmě také sestřičce) poděkovat, že jsou tak pohodové!

zubařJá tam opravdu chodím ráda! A naše ortodentistka? Nevím, jestli je to tím, že je to stará škola, nebo prostě povahou, ale to je zcela jiná kategorie. Když tam jdeme, moudře kladu dcerce na srdce, že je potřeba se na paní zubařku hezky usmát a trochu ji pozitivně naladit. Většinou tam sedí zamračená jak kakabus a s dětmi se moc nebaví. A přitom to umí, když chce :-)

A tak musím říct, že mi tento týden udělala největší radost naše slečna zubařka a její sestřička. Ostatně jako vždy, když sedím na tom křesle já nebo má dcera. Nejen že jsou šikovné, ale ještě jsou milé, vnímavé a je s nimi zábava. Stačí tak málo a to, co je pro spoustu lidí stres a hrůza, je možné proměnit v celkem příjemný čas. Tedy až na ten závěr s účtenkou, no… :-)

A co Váš zubař? Jaký je? Chodíte k němu rádi? Nebo je to drsoň a typ: “Už abych to měl za sebou.”?? A co Vám udělalo tento týden největší radost?? Zavzpomínejte a prožijte si tím tu radost ještě jednou :-)


Jak na strach všeobecně?

Přečtěte si článek ze série 5 pokladů: Když dostanete strach, zamiřte hlouběji


Zaujal Vás článek? Chcete také žít jinak? V tom Jiném světě? Přidejte se! Je to někdy dobrodružnější než bungee jumping, zábavnější než nejnovější komediální hit, hravější než online hry a objevíte toho o sobě a druhých lidech víc, než kdybyste projezdili celý svět! Napište si o stručné PDF o Jiném světě a dozvíte se, co všechno je tu jiné! CHCI SE SEZNÁMIT S JINÝM SVĚTEM.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *