Dobře si to rozmyslete…

… to se tak obvykle říká, když stojíte před nějakým rozhodnutím, že? Mně tento týden mé myšlenky hnaly k rozhodnutí, které jsem si vždycky říkala, že nikdy neudělám. Ale co rozum ví??

Bylo to zvláštní. Hlavou se mi honily myšlenky na něco, co mi v dané chvíli přišlo jako to nejlepší, co bych mohla udělat. Bolela mě z toho hlava. Točila se mi. Přepadla mě ohromná únava. A ztrácela jsem tu vnitřní radost, kterou máte, když víte, že plujete na vlně, se kterou souzníte.

Najednou jsem měla pocit, že jsem na úplně špatné vlně a že bych z ní měla seskočit, protože mě akorát rozmlátí o skálu. Možná proto, že jsem na špatné vlně. Možná proto, že na ní neumím dost zručně surfovat. 

Co s takovými myšlenkami udělat? Žijeme obvykle v domnění, že právě myšlenky nám přinášejí poznání. Ale jak zaznělo v jednom z videí (a článků, které jsem o nich napsala) Ruperta Spiry – poznání nespočívá v mysli. Přichází v těch prostorech mezi myšlenkami.

 

Myslet či nemyslet, toť je někdy otázka…

Jedni se budou zapřísahat tím, že bez rozumu ani krok. Druzí budou zase přísahat na intuici. Člověk aby se v tom vyznal :-)

Já bych řekla, že důležité je, co nám ten rozum přináší. Zda nás jen zamotává hlouběji a hlouběji do zmatku. Případně deprese. Nebo jestli nás rozmotává a ukazuje do těch mezer a k pochopení, které v nich může vyvstat.

A tak jsem tento týden přemýšlela. Mnohdy asi úplně nerozumně a zbytečně. Ale jinak to zatím neumím. Ale snažila jsem se tím přemýšlením dobrat jednomu zásadnímu rozuzlení – pochopit, co se děje, a proč se to děje. A to pochopení přišlo až ve chvíli, kdy jsem se rozhodla OPRAVDU zastavit, sednout a začít psát to, co se mi honilo v hlavě… nechat se tím, co se mi honilo v hlavě, vést.

Podobně jako v mých prvních básních nebo některých blogových článcích. To jsou ty chvíle, kdy si uvědomíte, že Vy sami vlastně nic nevymýšlíte. Že jen nasloucháte tomu, co Vás napadá. V těch mezerách :-)

Nakonec mě ty myšlenky zavedly zpět tam, kde všechny mé problémy vždy nakonec mají své kořeny. Jen jsou to kořeny rok od roku bohatší na nejrůznější detaily. Barvitější. A ulevilo se mi :-) 

Jak jste si tento týden užili Vy? Přemýšleli jste rozumně? Nebo jste se jen rochnili v myšlenkách a emocích a zamotali jste se do nich? Nebo jste dokázali nepřemýšlet, ale prostě jen tak nějak přirozeně chápat, že to není potřeba… protože nepotřebujete nic jiného než to, co právě je. A že za to můžete být vděční???

 


Článek je součástí ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ 2018. Jde o shrnutí týdne věnovaného témat NEROZUMNÝ ROZUM v rámci elementu ZEMĚ. Harmonizace tohoto elementu v nás probouzí vnitřní sílu, bdělost, odevzdanost a s ní spojenou spokojenost. Jde o jeden z 5 klíčů k vnitřnímu nepodmíněnému štěstí v neduálním Jiném světě nepodmíněného. Chcete se do projektu přidat také a každý týden dostávat ten svůj plánovač/motivovač s tématem a mottem týdne a začít sledovat, co to udělá zase pro změnu s Vámi?? No problem :-) Bližší informace najdete na stránce STROM ŠTĚSTÍ 2018 – čas na opravdovou změnu od kořenů. Přečtěte si, co všechno Vás bude tento rok čekat, a přihlaste se.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *