Nechováte se absurdně? Aneb 50 způsobů, jak nebýt šťastný :-)

V roce 2019 jsem začala každý týden psát tzv. absurdní hříčky. Přišlo mi totiž již před lety, že se někdy chováme fakt praštěně. Vám to nepřijde?? :-) Chceme žít šťastně a spokojeně, a přitom jako bychom si sami házeli klacky pod nohy. Tím, jak přemýšlíme, a tím, jak se chováme.
Před lety jsem se rozhodla vytvořit roční projekt Absurdistán. Nechala jsem se inspirovat názvem knížky, kterou jsem plánovala napsat ještě jako teenagerka. Ano, tak dlouho mám pocit, že náš život je jedna velká absurdní hříčka :-) Tento projekt, který během 50 týdnů pokrýval 50 témat, se stal postupně základem ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ a letos i této série absurdních hříček.

Který z následujících absurdních způsobů chování, je Vám blízký?? 

 1. Umíte se vytrvale držet svých neužitečných stereotypů, nebo jste začali svou vytrvalost používat trochu užitečněji?? :-)
 2. Chováte se jako superman, který všechno zvládne sám, všechno umí a nic a nikoho nepotřebuje? :-)
 3. Skočili jste do moře života a je Vám fuk, že neumíte plavat??
 4. A nejen, že třeba neumíte plavat, ještě sami sobě říkáte, že se to nikdy nenaučíte, protože jste fakt blbí??
 5. Nebo naopak věříte, že jste fakt dobří, a že zvládnete plavat proti proudu Života, i když to nejde a je za tím jen a jen touha našeho Ega po bezpečí, lásce a spokojenosti??
 6. Zapomněli jste na to nejdůležitější životní rozhodnutí – opustit to vězení vaší mysli, ve kterém vězíte? Nezcvrkly se náhodou vaše životní rozhodnutí jen na to, jak to v tom vězení přežít??
 7. Dožadujete se vytrvale toho, po čem ve skutečnosti vůbec netoužíte??
 8. A bráníte se naopak zuby nehty jít tam, kde by Vám bylo dobře?? Jako ten vzpurný kůň?
 9. Praktikujete na sebe taktiku cukr / bič, nebo už se k sobě nechováte jako k otrokovi??
 10. Umíte jen buď makat, nebo naopak rezignovat, nebo už jste přišli na ten fígl, jak chtít nechtít?
 11. Honíte se za štěstím, nebo umíte i zpomalit? A právě díky tomu to štěstí nakonec objevit?
 12. Žijete ve svých očekáváních, ať už jsou pozitivní nebo negativní, nebo jste se otevřeli tomu, jak krásné je neočekávat vůbec nic? A o nic nepřijít?

 A je toho ještě mnohem víc, kde se chováme praštěně. Postupně se zde objeví všech 50 způsobů – budete si je zde moci kdykoliv připomenout. Pokud si chcete celé absurdní hříčky přečíst, aby vám to bylo jasnější, a dostávat pak každý týden další, můžete se k jejich odběru přihlásit níže. S každým mailem Vám přijde i odkaz na tento stručný přehled. Samozřejmě se můžete z odběru kdykoliv odhlásit :-)

Úvod a předchozí absurdní hříčky si stáhněte ZDARMA zde <<


Co je na tomto seznamu navíc zajímavého??
Vzhledem k tomu, že každé z 50 témat patří pod jiný element, dá se snadno zjistit, který z 5 elementů (DŘEVO-svoboda, OHEŇ – radost a láska, ZEMĚ- vnitřní klid, KOV – vnitřní disciplína a spokojenost, VODA – vnitřní jistota a důvěra) by bylo fajn zharmonizovat. Někdy stačí letmý pohled a bude Vám jasné, která témata jsou Vám zatraceně blízká :-) A která pro Vás případně problém nepředstavují vůbec. Elementy je možné harmonizovat různě. Já na to jdu sama u sebe (a v rámci STROMU ŠTĚSTÍ) od podlahy – od způsobu uvažování.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *