Už jste si vyzkoušeli čchi kung Orel v hnízdě? Cvičí se i v Brně…

čchi kung Orel v hnízdě

 Čchi kung Orel v hnízdě = naučte se zacházet se svou energií a přestaňte se stresovat

Čchi kung? Zní to zvláštně a cizokrajně, že? A přitom nejde o nic jiného než o umění žít plní energie a uvolněně a najít vnitřní sílu čelit modernímu životu tak, abychom se zbytečně netrápili ani psychicky, ani fyzicky. Čchi kung ve stylu Orel v hnízdě je čchi kung pro moderního člověka vycházející z východních učení, ale vytvořený na Západě mistrem pocházejícím z Velké Británie.

Co mě na Orlovi v hnízdě tak fascinuje, že jsem si po 20 letech hledání té své cesty nakonec našla Orla, kterého cvičím a dnes už i učím?

 • Mistr Ješe Gyatso, photo: orelvhnizde.cz

  neuvěřitelně uklidňuje (to byla má první zkušenost s Orlem jako matka téměř dvouleté dcery)

 • nabíjí (dnes mám mnohem menší potřebu spánku než kdy předtím)
 • jde o víc než o pouhé cvičení, posilování nebo protahování – uvolňuje (součástí Orla je i protahování a cvičení např. na páteř, ale nejde jen o to; Orel navíc posiluje i vůli a naši energetickou kapacitu, nejen svaly)
 • nekončí za dveřmi tělocvičny (smyslem orlího čchi kungu je pomoci nám v každodenním životě)
 • je komplexní a proto efektivní (3 pilíře Orla jsou práce s tělem, energií i myslí a tyto 3 pilíře se vzájemně podporují)
 • je svobodný (sami si určujete rychlost postupu i směr vývoje, někdo se třeba zaměří víc na práci s tělem, někdo zase s myslí či energií a hlavně nikdo Vás nepřezkušuje a neurčuje Vám úroveň, do které patříte :-))
 • má svůj vývoj (necvičíte jednu sestavu pořád dokola, je vždy, kam se vyvíjet dál; navíc sám mistr celý systém dál rozpracovává a prohlubuje)
 • neklouže jen po líbivém povrchu, ale jde do hloubky (při cvičení Vám nezbude než se vyrovnat s tím, jak na tom právě po stránce těla, energie či mysli jste, což někdy nemusí být příjemné poznání, ale stojí to za to :-))
 • je to přátelské (nikdo si na nic nehraje, mistr není žádný guru, ale rád si s námi zajde do baru, a instruktoři mají za úkol Vám prostě jen pomoci najít si tu svou vlastní cestu)

 

Chcete se o čchi kungu ve stylu Orel v hnízdě dozvědět ještě něco víc? 

V tom případě Vám doporučuji další 2 stránky:

 1. K čemu je ten čchi kung vlastně dobrý? 
 2. Co je to vlastně ten čchi kung? 

Před více jak 13 lety jsem začala zkoušet různé čchi kungy, ale Orel v hnízdě cvičím již přes 8 let! A již několik let na svém blogu píšu články o všem, co mi Orel dal, čím mě překvapil, pobavil, i co mi vzal. Najdete tam článek i z mých instruktorských zkoušek :-) Na prvním odkaze tedy najdete souhrnný tématický přehled mých zkušeností s Orlem. Na druhém odkaze se dočtete, co všechno orlí čchi kung obnáší a najdete tam i video o tom, proč lidé Orla v hnízdě cvičí, z přednášky našeho hlavní instruktora Pavla Simona.

 

Rádi byste si čchi kung ve stylu Orel v hnízdě vyzkoušeli na vlastní kůži??

Nebrňáci mohou zabrousit přímo na stránky Bodhidharmy- Orla v hnízdě, pod jejíž hlavičkou cvičím. Tam najdete informace o cvičení mimo Brno. Pokud mezi městy nenajdete nic poblíž, nevadí.  Několikrát do roka přilétá z Velké Británie mistr Ješe Gyatso na víkendový seminář. Termíny a témata seminářů najdete také na výše uvedeném webu Orla v hnízdě.

Lidé z Brna a okolí mohou vyzkoušet některou z lekcí pro začátečníky, které vedu já :-)

KDE A KDY CVIČÍME? 

 

A kdo Vás bude uměním zacházet se svou energií provázet?

Jmenuji se Zuzka Skotáková, kromě orlího čchi kungu učím v jazykové škole angličtinu (www.radostzanglictiny.cz),  snad všechny generace :-) Pracovala jsem kdysi jako průvodkyně,  studovala jsem arabistiku a religionistiku a psala práce o spirituálním  vývoji, pojetí důvěry v sunnitském islámu a také o neduálních učeních. Nakonec píšu o tom, jak se mi daří/nedaří zapojovat neduální vnímaní do svého vlastního života a nacházet tak důvěru v Život a s ní i životní spokojenost a vnitřní sílu ustát cokoliv, s čím se v životě setkávám. A orlí čchi kung je mi v tom velkou pomocí :-) Jestli Vás toto širší téma zajímá, ráda Vás s Jiným světem seznámím – na blogu Žít je umění nebo v mých dvou e-knihách (Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty) a Vdechněte život poselstvím svého dětství) a dalších eboocích :-)

 

Těším se na Vás. Ať již v Brně jako instruktorka, nebo na nějakém z víkendových seminářů jako jedna z dalších studentů. Člověk se má totiž stále co učit. Jak se říká: „Cesta je cíl” :-) Přeji Vám, ať ta Vaše Vás vede k vnitřnímu, nepodmíněnému štěstí z toho tak trochu Jiného světa.